مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه عوامل مؤثر در تصمیم مشتریان برای خريد نرم افزارهای سازمانی

پرسشنامه عوامل مؤثر در تصمیم مشتریان برای خريد نرم افزارهای سازمانی

هدف: ارزیابی عوامل مؤثر در تصميم مشتريان براي خريد نرم افزارهاي سازماني (عوامل مرتبط با ويژگي محصول، عوامل محيطي و بازار، عوامل درون سازماني خريدار، عوامل مرتبط با سازمان فروشنده، عوامل مرتبط با فرآيند و ترفيع فروش)
تعداد سوال: 34
تعداد بعد: 5
شیوه نمره گذاری: دارد
روایی و پایایی: دارد
منبع: دارد
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 4000 تومان

خرید فایل

Desc (1)

مطالب مرتبط:

1- پرسشنامه تاثیر بسته بندی مواد غذایی بر رفتار خرید مصرف کنندگان در تصمیم خرید

2- پرسشنامه استاندارد تصمیم خرید سوده (۱۳۸۷)

3- پرسشنامه عوامل تاثیر گذار بر تصمیم گیری در خرید کالاهای سبز

4- پرسشنامه سبک های عمومی تصمیم گیری اسکات و بروس (۱۹۹۵) (GDMS)

پرسشنامه عوامل مؤثر در تصمیم مشتریان برای خريد نرم افزارهای سازمانی

خریدار برای اخذ تصمیم خرید محصولات، مراحلی را طی میکند. این فرایند شامل پنج مرحله است.

تشخیص مسأله –> جستجوی اطلاعات –> ارزیابی گزینه ها–> تصمیم خرید–> رفتار بعد از خرید
تشخیص مسأله یا نیاز
نیاز منشأ هر گونه رفتار خرید است. افراد دارای نیازهای متنوعی هستند که آن‌ها را اولویت‌بندی نموده و برای رفع آنها برنامه ریزی می‌کنند. بازاریابی در این مرحله، نوعی علم و مهارت شناسایی و تحریک نیازهاست.
جستجوی اطلاعات
بعد از شناخت مسأله، مصرف کننده در جستجوی اطلاعات بر می‌آید. در آغاز، ممکن است فرد به تجربیات پیشین خود رجوع کند این عمل را کاوش درونی می‌نامند؛ اما در برخی مواقع، برای کسب اطلاعات به کاوش خارجی، مانند بررسی و پرس‌و‌جو از دوستان، رسانه‌های گروهی، تبلیغات و … دست می‌زند.
ارزیابی گزینه ها
مصرف‌کننده گزینه‌های مختلف را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد و بر اساس معیارهایی، تصمیم خرید را اتخاذ می‌کند. معیار خرید برای مصرف‌کنندگان متفاوت است و شرکت‌ها باید مهم‌ترین معیارهای آنان را در قضاوت دربارۀ فرآورده‌ها و برندها شناسایی کنند. معیارها ممکن است عینی، مثل کیفیت، قیمت و اندازه؛ با ذهنی، مانند پرستیژ یا وجهۀ اجتماعی باشند.
تصمیم خرید
با بررسی گزینه‌ها، مصرف‌کننده تصمیم خرید خود را اخذ می‌کند. این تصمیم‌ها گاهی بسیار آنی است و مرحلۀ ارزیابی گزینه‌ها را به طور مستقیم دنبال نمی‌کند؛ اما در برخی مواقع، تمامی مراحل دنبال می‌شود.
رفتار پس از خرید
پس از خرید فرآورده یا محصول، مصرف کننده برداشت ذهنی خود را از منافع را با انتظارات و توقعات خویش مقایسه می‌کند: او ممکن است راضی یا ناراضی باشد. رابطۀ بین خدمت مورد انتظار و خدمت دریافت شده، کیفیت خدمت درک شده را شکل می‌دهد؛ به عبارتی، مشتری انتطارات خود را با ارزش دریافت شده مقایسه می‌کند:
اگر انتظار برآورده نشود، با نارضایتی مواجهیم و هر چه تفاوت این دو جزء بیشتر باشد، میزان نارضایتی نیز افزایش می‌یابد. نقطۀ مقابل، زمانی است که خدمت دریافت شده بهتر و کاراتر از خدمت مورد انتظار باشد. در این حالت، با کیفیت شگفت‌آوری مواجهیم که زمینۀ خشنودی مشتریان را فراهم می‌آورد. در حالتی که خدمت دریافت شده برابر خدمت مورد انتظار باشد، با کیفیت رضایت بخش مواجه خواهیم شد.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *