مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه رفتار مرشدانه در سازمان

پرسشنامه رفتار مرشدانه در سازمان

هدف: ارزیابی ابعاد مختلف رفتار مرشدانه در کارکنان یا مدیران (رفتار همنوایانه، رفتار کمال گرایانه، رفتار خودمدیرانه، رفتار نقش مدارانه، رفتار اثرگذارانه)

تعداد سوال: 25

تعداد بعد: 5

شیوه نمره گذاری: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3900 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه رفتار مرشدانه در سازمان

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

رفتار مرشدانه

در محیط رقابتی و متحول کنونی، سازمان ها و بنگاه های موفق برای بقا و تداوم فعالیت خود و پیشی گرفتن از رقبایشان در تلاشند. هیچ سازمانی نمی تواند در حالت سکون باقی بماند؛ یا باید راه پیشرفت را پی گیرد یا از بین برود. برای پیشرفت باید ظرفیت مدیران عالی و رهبران افزایش یابد تا بتوانند رهبری و هدایت فعالیت ها و افراد سازمان را بر عهده گیرند. رفتارهای مرشدانۀ مدیران به عنوان ابزار مهم و قدرتمند برای توسعۀ کارکنان در شرکت ها نقش مهمی را ایفا می کند و از عوامل جدایی ناپذیر موفقیت در سازمان قلمداد می شود. امروزه ماهیت سازمان ها به گونه ای است که با فرصت ها و چالش های تنش زایی مواجه می شوند که برای مواجهه با این عوامل به کارگیری رفتارهای مرشدانۀ مدیران تأثیر مهمی دارد. همچنین ماهیت شرکت ها متمایل به توسعۀ نیروی کاری می باشد و به کارگیری نیروی کار مناسب و آماده سازی آنها، به  جذب و نگهداری مدیران مستعد کمک می کند و فرصت خودشکوفایی در نیازهای اجتماعی را برای آنها فراهم می آورند. دربارۀ اهمیت این موضوع می گوید، اگر در دنیای مدیریت امروز، فقط در یک چیز اتفاق نظر داشته وجود داشته باشد و به صورت قطعی در مورد آن بتوان حرف زد، این است که رهبران ساخته می شوند و رهبر به دنیا نمی آیند و باید در سازمان ها یک روش سیستماتیک وجود داشته باشد تا بتوان استعدادها و مهارت های مورد نیاز آینده را توسعه و پرورش داد

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *