مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه موانع پیاده سازی مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی (E-CRM)

پرسشنامه موانع پیاده سازی مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی (E-CRM)

هدف: شناسایی و اولویت بندی موانع پیاده سازی مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی

تعداد سوال: 15

تعداد عامل: 15

شیوه نمر گذاری: دارد

تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3400 تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه موانع پیاده سازی مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی (E-CRM)

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

دنياي امروز دنياي تحولات سريع و گسترده در تمام ابعاد است. بيترديد همة كشورهاي جهان در رقابتي تنگاتنگ در پي بهره گيري از مزاياي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و … بهويژه دريافت سهم بيشتري از درآمد، سود و در نهايت بهبود كيفيت از طريق استفاده از فناوري اطلاعات هستند. تمركز شديد روي كيفيت خدمات موجب ارزشمند شدن محصول از نظر مشتري و وفاداري آنها مي شود. ديران سازمانهاي امروزي دريافته اند كه در فضاي رقابتي، بدون توجه به نيازهاي مشتري و برقراري ارتباط عميق و پايدار با مشتري، نميتوانند به حيات خود ادامه دهند. اين امر مديران را بر آن داشته است تا در جستوجوي راههاي جديدي براي تقويت ارتباط با مشتريان خود باشند و از اين راه منافع بيشتري را هم براي مشتريان و هم براي سازمان خود فراهم آورند. آنها خواستار تعامل با سازماني اند تا رضايتمندي بيشتري را براي آنان به ارمغان بياورد. مديريت ارتباط با مشتري يكي از مؤثرترين راه ها در تحقق اين مهم محسوب ميشود كه امروزه با توسعة فناوريهاي نوين اطلاعاتي و ارتباطي، در مفهوم جديدي تحت عنوان مديريت ارتباط با مشتري الكترونيكي به تكامل رسيده است.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *