مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه مقایسه ای احساس کهتری (استرانو و دیکسون، 1990)

پرسشنامه مقایسه ای احساس کهتری (استرانو و دیکسون، 1990)

هدف: ارزیابی احساس کهتری به صورت خودسنجی و خانواده سنجی از ابعاد مختلف (بدنی، اجتماعی، هدف ها و معیارها)

تعداد سوال: 60

تعداد بعد: 3

شیوه نمره گذاری: دارد

تفسیر نتایج: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: Word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 4900 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه مقایسه ای احساس کهتری (استرانو و دیکسون، 1990)

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

تحلیل مفهومی احساس كهتری

اصطلاحاتی نظیر «حس حقارت» و یا خود كم بینی» و حتی «حس پستی» و نظایر آن، كه در برخی از نوشته ها به چشم می خورد بار معنایی منفی دارد و در آن ها هیچ جنبه مثبتی لحاظ نمی گردد. برخلاف واژه «كهتری» كه در آن فقط بار معنایی منفی لحاظ نشده است. بدین روی، هم می تواند مخرب و ویرانگر باشد، هم می تواند محرك و سازنده.

ربر (۱۹۸۵، A. Reber) و الحفنی (۱۹۹۴، A. M.Alhefny) معتقدند كه احساس كهتری احساس ضعف و ناتوانی ای است كه از كودكی با فرد همراه است و با نقص بدنی یا روانی تشدید می گردد و فرد را دچار یأس و ناكامی می سازد. ریموند (۱۹۸۵، J.Raymond) آدلر (۱۹۲۷، A.Adler) و برخی دیگر از روان شناسان احساس كهتری را گران بهاترین انگیزه ای می دانند كه انسان را وامی دارد تا به تكامل خویش بپردازد.

به طور خلاصه، می توان گفت: احساسی كه در نتیجه شكست ها، طرد شدن ها، ناكامی ها و نامقبول شدن ها پیش بیاید كه فرد همه را برتر از خود و خود را فاقد استعداد بیابد، «كهتری منفی» است و احساسی كه مبنای حركت و گذر از موقعیت كهتری به مهتری گردد، «كهتری مثبت» و مفید می باشد.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *