مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه نگرش والدین نسبت به فرزند دارای نیازهای ویژه – گوندر ۲۰۰۲ (APSNCS)

پرسشنامه نگرش والدین نسبت به فرزند دارای نیازهای ویژه – گوندر ۲۰۰۲ (APSNCS)

هدف: ارزیابی نگرش والدین نسبت به فرزند دارای نیازهای ویژه (محبت و پذیرش، شرم زدگی، ناکامی، ناامیدی، حمایت افراطی)

تعداد سوال: ۲۴

تعداد بعد: ۵

شیوه نمره گذاری: دارد

تفسیر نتایج: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: Word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط ۳۵۰۰ تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه نگرش والدین نسبت به فرزند دارای نیازهای ویژه – گوندر ۲۰۰۲ (APSNCS)

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

هر کودکی به نوع خود برای والدینش، ویژه به حساب می آید. اما والدین کودکان با نیازهای ویژه برای یافتن راهی جهت آماده کردن فرزندان شان برای مواجهه و غلبه بر مشکلاتی که ممکن است در آینده برایشان پیش آید، با چالش روبرو هستند. به طور معمول والدین کودکان با نیازهای ویژه فشار زیادی را تجربه کرده و با استرس زیادی روبرو می شوند. شیوه ای که آنها را قادر می سازد تا با اتفاقات و فشارهای پیشآمده سازگار شوند، میتواند به اشکال گوناگونی بر سلامت خود، کودک و دیگر اعضای خانواده شان تأثیر بگذارد. کودک با نیازهای ویژه و والدینشان نه تنها بر یکدیگر تأثیر متقابل دارند بلکه سایر اعضای نظام خانواده یعنی دیگر فرزندان را تحت تأثیر قرار میدهند. بر اساس دیدگاه سیستمی به خانواده، اعضای خانواده از هم اثر می پذیرند و بر هم اثر می گذارند. بنابراین وجود هر گونه مسئله ای برای یک عضو باعث بروز مسایل ویژه و ایجاد چالش و تغییر در نظام خانواده می گردد. بنابراین، خانواده دارای یک کودک با نیازهای ویژه را می بایست به عنوان”خانواده دارای نیازهای ویژه” برشمرد. به سخن دیگر همچنان که کودک دارای نیازهای ویژه بر خانواده اثر می گذارد، نگرش های خانواده نیز می تواند به عنوان عوامل تسهیل کننده یا بازدارنده بر عملکرد کودک اثر بگذارد.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *