مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه عوامل موثر بر شکل گیری تصویر شهر

پرسشنامه عوامل موثر بر شکل گیری تصویر شهر

هدف: ارزیابی عوامل موثر بر شکل گیری تصویر شهر در راستای برندسازی موثر شهری (مسائل اجتماعی، دانشگاه و آموزش، فرهنگ تجارت و نوآوری، جایگاه بین المللی شهر، جاذبه معماری و شهری، محیط زیست، زیرساخت حمل و نقل و ارتباطات و ترافیک، اقتصاد و تجارت، خویشتن شناسی شهروندان، صیانت از آثار تاریخی، فرهنگ، دامنه ی خدمات)

تعداد سوال: 83

تعداد بعد: 12

شیوه نمره گذاری: دارد

تفسیر نتایج: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: Word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 7500 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه عوامل موثر بر شکل گیری تصویر شهر

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

از میان مکانهای مختلف، شهرها دارای موقعیتی ویژه در مطالعات هستند. مطالعه اولیه در زمینه تصویر فضاهای شهری که توسط لینچ انجام گرفت، نشان داد که تصاویر شهرها حاصل جامعه شناختی افراد و گروههای اجتماعی هستند. آنها چندفاعلی هستند و شامل ابعاد احساسی، سنجشی و معنی دار هستند)Mannarinia et al, 2006, 202( . ایجاد تصویری مطلوب از شهر در ذهن ساکنان همان شهر و همچنین افراد خارج از آن شهر میتواند باعث جذب هر چه بیشتر افراد به آن شهر شود. از آنجایی که امروزه شهرها در تالشند تا تصویری مطلوب در ذهن سرمایهگذاران و گردشگران و مهاجران داشته باشند، رهبران بسیاری از شهرها بر این باورند که تصاویر نامطلوب و کلیشههایی که با اسامی شهرها گره خورده است مانعی برای آیندهای روشن میباشد)Avraham, 2004,471(. مدیران شهری برای اینکه بتوانند تصمیمات درستی اتخاذ کرده و برای شهر درست برنامهریزی کنند، نیازمند دانشی همه جانبه هستند که شهر را تحت تاثیر قرار میدهد. برای ایجاد جوامعی سالم و درک هزینه و فایده الگوهای مختلف توسعه، باید شناخت کافی داشتهباشند؛ این بدان معنی است که آنها باید تصویر فعلی شهر را بشناسند، سپس تصویری را که خواهان آنند را طراحی و فعالیتهایی را برای بهبود آن تعریف کنند. مطالعه تصویر شهر بخشی مهم از شناخت در فرایند برنامهریزی استراتژیک شهری است

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *