مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه سندروم هیکیکوموری

پرسشنامه سندروم هیکیکوموری

هدف: ارزیابی میزان ابتلای افراد به سندروم هیکیکوموری

تعداد سوال: 14

شیوه نمره گذاری: دارد

تفسیر: دارد

منبع: محقق ساخته (سفارش)

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3900 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه سندروم هیکیکوموری

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

تعریف هیکیکوموری

هیکیکوموری عبارت است از ماندن یک جوان در خانه اش به مدت شش ماه یا بیشتر، بدون رفتن به سر کار، بدون رفتن به کلاس درس و حتی بدون معاشرت و برقراری ارتباط با دوستان و یا همسالان خود. به این پدیده هیکیکوموری گفته می شود. این افراد اغلب به وسیله والدین بیش از حد دلسوز خود پشتیبانی و حمایت می شوند.

از این پدیده برای  اولین بار در دهه نود میلادی نام برده شد، هیکیکوموری هنوز به عنوان یک اختلال رسمی طبقه بندی نشده معرفی می شود و تاکنون هیچ روش درمانی برای آن ارائه نگردیده است.
پزشکان معتقدند که تأثیرات فرهنگی و روانی دست به دست هم می دهند و باعث میشوند تا یک جوان احساس کند که می خواهد به طور کلی از جامعه بگریزد و عقب بکشد. این پدیده بیشتر در بین مردان رواج دارد به خصوص آن دسته از مردانی که در شروع زندگی برای موفق شدن درسی و شغلی تحت فشار بوده اند.
هیکیکوموری از اصطلاحات سامورایی ها است و به تجربه کشنده انزوای مطلق باز می گردد. در سنت سامورایی بنا بر شرایطی خاص ، سامورایی مجبور است در را بر روی خود ببندد و خود را خانه نشین کند. هیکیکوموری با تنهایی مرگ آفرین مبارزی گره خورده است که ترجیح می دهد از خانه و محل سکونتش تکان نخورد ودر زندگی بدون غرور و مبارزه حضور نداشته باشد.
 نکته عجیب این است که چنین پدیده ای اغلب در بین طبقات متوسط جامعه و تحصیل کرده اشاعه یافته است. این مطالعه نشان می دهد که جوانان گوشه گیر ژاپنی به جای ارتباط برقرار کردن با دیگران و حضور در جامعه به بازی های رایانه ای، تماشای تلویزیون، خواندن کتاب هاب مصور وکمیک و جستجو در اینترنت روی آورده اند و پدر و مادر غذای آن ها را پشت در اتاق می گذارند.

مطالب مرتبط:

1- پرسشنامه تکنوفوبیا (ترس از تکنولوژی)

2- پرسشنامه موبوفوبیا (هراس از عدم دسترسی به موبایل)

3- پرسشنامه ترس از تاریکی (نکتوفوبیا)

4- خود آزمون اختلال پانیک (حمله وحشت)

5-  پرسشنامه هماتوفوبیا (ترس از خون)

6- پرسشنامه اکروفوبیا (ترس از مکان های بلند)

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *