مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / مقیاس بهره همدلی بارون – کوهن (2003)

مقیاس بهره همدلی بارون – کوهن (2003)

هدف: ارزیابی بهره همدلی از ابعاد مختلف (همدلی شناختی، مهارت های اجتماعی، واکنش پذیری هیجانی)

تعداد سوال: 26

تعداد بعد: 3

شیوه نمره گذاری: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: Word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 4500 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

مقیاس بهره همدلی بارون – کوهن (2003) 

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

1- پرسشنامه همدلی عاطفی

2- پرسشنامه (همدلی – بهر و تحلیل ) کودکان

3- مقیاس ادراک بیمار از همدلی پزشک جفرسون (JSPPPE)

تعریف همدلی

همدلی در احساس و درک تجربیات احساسی دیگران است، بدون این‌که فرد، احساس خود را با آن‌ها یکی بداند.

به عبارتی، همدلی یعنی پا در کفش دیگری گذاشتن و با کفش او راه رفتن، به‌گونه‌ای که همدلی کننده، کاملاً آگاه باشد که کفشی که به پا کرده است به خود او تعلق ندارد.
به‌عنوان‌مثال، اگر یکی از دوستان ما ناراحت است و می‌گوید که امروز از کار اخراج شده است، هم‌دلی ما با او، یعنی توانایی درک این واقعیت که او از این رویداد بسیار ناراحت است، دل‌نگرانی‌های متعددی دارد، از این‌که موقعیت اجتماعی‌اش لطمه می‌خورد مضطرب است، مشکلات اقتصادی متعددی را پیش پای خود می‌بیند و دغدغه‌های دیگری از این قبیل دارد.
ما بسته به شناختی که از دوست خودداریم و با توجهی که به او می‌کنیم، می‌توانیم تشخیص دهیم که این مسئله تا چه میزان موجب ناراحتی او شده است؛ اما این امر، به‌هیچ‌وجه به این معنا نیست که ما هم به همان اندازه‌ او ناراحت شده‌ایم یا در موقعیت مشابه، همان دغدغه‌ها و واکنش‌های او را نسبت به این مسئله نشان می‌دهیم. در هم‌دلی، ما عینک دیگران را قرض می‌گیریم تا از دریچه‌ی نگاه دیگران مسئله را ببینیم، درحالی‌که می‌دانیم این عینک مال ما نیست و اگر آن را برداریم، خودمان آن مسئله را طور دیگری خواهیم دید. با این توضیحات، می‌توان گفت که هم‌دلی نوعی تغییر زاویه‌ی دیدمان نسبت به مسائل است، بدون از دست دادن دیدگاه اصلی خود و بدون قضاوت و ارزش‌یابی دیدگاه دیگری.

منبع: مقاله رسولیان، مریم، صالحیان، راضیه، (1389)، هم‌دلی، تهران: چاپ اول 1390.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *