مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه نقش تبلیغات و پیشبرد فروش در ارزش ویژه برند بویل و همکاران (2013)

پرسشنامه نقش تبلیغات و پیشبرد فروش در ارزش ویژه برند بویل و همکاران (2013)

هدف: ارزیابی نقش تبلیغات و پیشبرد فروش در ارزش ویژه برند (هزینه تبلیغاتی ادراک شده، نگرش های فردی نسبت به تبلیغات، ترفیعات پولی، ترفیعات غیرپولی، آگاهی از نام و نشان تجاری، کیفیت درک شده، تداعی برند، وفاداری به نام و نشان تجاری)

تعداد سوال: 33

تعداد بعد: 8

شیوه نمره گذاری: دارد

مدل: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: Word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3900 تومان

 
خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه نقش تبلیغات و پیشبرد فروش در ارزش ویژه برند بویل و همکاران (2013)

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

مطالب مرتبط

۱- پرسشنامه اعتماد به برند بالستر (BTS)

۲- مقیاس اشتیاق شخصی مک کواری و مانسون (RPII)

۳- پرسشنامه قدرت اجتماعی برند

۴- پرسشنامه ارزش ویژه برند مشتری محور

۵- پرسشنامه بررسی تأثیر ابعاد برند بر وفاداری مشتریان

۶- پرسشنامه شخصیت برند تیم های ورزشی

۷- پرسشنامه ارزش ویژه برندهای آنلاین (کریستودوئیلیدز و همکاران، ۲۰۰۶)

۸- پرسشنامه اشتیاق به محصول کاپفرر و لورنت

۹- پرسشنامه وفاداری مصرف کننده به برند

۱۰- پرسشنامه عوامل تاثیر گذار بر نام و نشان تجاری (برند)

۱۱- پرسشنامه ادراک از قیمت محصول لیچتنستین و همکاران (۱۹۹۳)

۱۲- پرسشنامه حساسیت مصرف کننده به فرهنگ جهانی ژویو و همکاران (۲۰۰۸)

۱۳- پرسشنامه عوامل موثر بر وفاداری مشتری در تجارت الکترونیک اسرینیواسان و همکاران (۲۰۰۲)

۱۴- پرسشنامه رتبه بندی عوامل موثر بر وفاداری مشتریان به برند

۱۵- پرسشنامه ارزیابی نظام تولید بر اساس معیارهای کلاس جهانی

۱۶- پرسشنامه نوع رفتارهای اکتشافی مصرف کنندگان راجو

۱۷- پرسشنامه کشور مبدأ برند پیشارودی (۱۹۹۱)

۱۸- پرسشنامه باور، نگرش و رفتار مصرف کنندگان نسبت به تبلیغات اینترنتی ولین و همکاران

۱۹- پرسشنامه ارزش ویژه برند کارمند محور کینگ و گریس

۲۰- پرسشنامه تصویر برند شرکت در بانکداری خرد براوو و همکاران

۲۱- مقیاس تمایل مصرف کننده به رضایت گریس (CDS)

۲۲- پرسشنامه تردید مصرف کننده نسبت به محصول های جدید ساکس جاروی (۲۰۱۰)

۲۳- پرسشنامه احساسات استاندارد شده در تبلیغات هولبروک و بترا

۲۴- پرسشنامه اجزاء اشتیاق در مصرف کنندگان لاستویکا و گاردنر

۲۵- پرسشنامه تمایل به محصول های منحصر به فرد لین و هریس

۲۶- پرسشنامه اصالت برند کادیرو

۲۷- پرسشنامه تجربه برند زارانتونلو و اشمیت

۲۸- پرسشنامه محتوای اطلاعاتی و انتقالی تبلیغات پوتو و ولز

۲۹- پرسشنامه ارزیابی قضاوت بیننده از تبلیغات فلتام (AVJS)

۳۰- پرسشنامه نگرش کودکان نسبت به تبلیغات مکلین و مچلیت

۳۱- پرسشنامه ادراک مصرف کننده از خلاقیت تبلیغات آلتسچ

32- پرسشنامه شاخص لوکس بودن برند کریستودولایدز و همکاران

33- پرسشنامه عوامل موثر بر بهبود تصویر برند بانک

34- پرسشنامه عوامل موثر بر ارتقای نام تجاری (برند) در صنعت بانکداری

35- پرسشنامه عوامل موثر بر ارزش ویژه برند مبتنی بر نظر مصرف کننده

36- مقیاس ارزش ویژه برند مشتری محور چند بعدی یو و دانتو

37- پرسشنامه عوامل موثر بر انتخاب برند

38- پرسشنامه تاثیر تبلیغات و پیشبردهای فروش بر ارزش ویژه برند

39- پرسشنامه تداعی برند تیم های ورزشی گلادن و فانک (2002)

40- پرسشنامه تبلیغ برند

تعریف پیشبرد فروش 

تبلیغات پیشبرد فروش از مجموعه ای از ابزارهای محرک متنوع و مختلف و اغلب کوتاه مدت تشکیل می شود که برای تحریک مصرف کنندگان یا بخش تجاری به خرید سریعتر یا بیشتر کالاها یا خدمات، طراحی شده به کار گرفته می­شود.

درحالی که تبلیغات دلیل خرید را بنیان می­گذارد، تبلیغات پیشبرد فروش محرک و انگیزه آن را ارائه می­کند. تبلیغات پیشبرد فروش شامل؛ ابزارهای پیشبردی مصرفی (شامل نمونه کالا، کوپن، استرداد بخشی از وجوه پرداختی، تخفیف، کالاهای تبلیغاتی، جوایز، پاداش­های وفاداری، کالاهای آزمایشی مجانی، مانت­نامه­ها، کالاهای جنبی تبلیغاتی، تبلیغات پیشبردی متقابل، نمایشهای در محل خرید، جلوه­های ویژه)؛ و ابزارهای پیشبردی تجاری (تخفیفات، مساعدت­های مالی برای تبلیغات و نمایش کالا، کالاهای مجانی)؛ و ابزارهای پیشبردی تجاری و مخصوص پرسنل فروش (نمایشگاه­های تجاری و همایش­ها، جوایز مخصوص نمایندگان فروش و تبلیغات اختصاصی) است.

ابزارهای پیشبرد فروش توسط اکثر مؤسسات و از جمله تولیدکنندگان، خرده فروشان، اتحادیه­های صنفی و مؤسسات و سازمان­های غیر انتفاعی استفاده می­شود.

انتخاب ابزار پیشبرد فروش

براى نیل به اهداف تبلیغات پیشبرد فروش از ابزارهاى بسیارى مى‌توان استفاده کرد. انتخاب هر یک از این ابزارها مستلزم بررسى نوع بازار، اهداف تبلیغات پیشبرد فروش، شرایط رقابت، هزینه و کارآیى هر ابزار است.

ابزارهای تبلیغات پیشبرد فروش تجاری:

تولیدکنندگان هم از برخی ابزارهای تبلیغات استفاده می­کنند. درصد بیشتری از بودجه فعالیت­های پیشبردی به ابزارهای تبلیغات پیشبردی تجاری نسبت به تبلیغات پیشبرد فروش مصرف کننده اختصاص یافته است. تولیدکنندگان به چهار دلیل به بخش تجاری توجه بیشتری نشان می­دهند:

1-   تبلیغات پیشبرد فروش تجاری می­تواند خرده فروشان یا عمده فروشان را تشویق کند نام تجاری شرکت را بخرند.

2-   تبلیغات پیشبرد فروش تجاری هم می­تواند خرده فروشان را تشویق کند بیش از حد معمول کالا با نام تجاری شرکت را خریداری کنند.

3-   تبلیغات پیشبرد فروش می­تواند خرده فروشان را ترغیب کند که نام تجاری را در جایگاه ویژه­ای قرار دهند و با نمایش و کاهش قیمت فروش آن را به پیش برند.

4-   تبلیغات پیشبرد فروش می­تواند خرده فروشان و کارکنان آن­ها را تشویق کند کالا را به جلو برانند.

ابزارهاى اصلى تبلیغات پیشبردى مصرف‌کننده و تجارى عبارتند از:

نمونه‌هاى کالا: اقلامى در حد مصرف آزمایشى هستند. بعضى از این نمونه‌ها به‌طور مجانى در اختیار مصرف‌کنندگان قرار مى‌گیرند. براى بعضى از این نمونه‌ها نیز شرکت‌ها، البته براى جبران قسمتى از هزینه آن، مبلغ کمى مطالبه مى‌کنند. نمونه کالا به شکل‌هاى مختلفى به مصرف‌کنندگان تحویل مى‌شود. تحویل در منزل، ارسال با پست، تحویل آن در فروشگاه، منضم کردن آن به کالاى دیگر یا استفاده از آگهى تبلیغاتى براى ارسال آن از جمله این راه‌ها است. ارائه نمونه کالا، مؤثرترین اما پرهزینه‌ترین روش معرفى کالاى جدید است.

کوپن‌ها: گواهى‌نامه‌هایى هستند دال بر این‌که مبلغى از قیمت خرید بعضى از کالاهاى خاص به‌عنوان پس‌انداز براى خریدار محفوظ مانده است.

تخفیفات نقدی: همانند کوپن است، اما کاهش قیمت آنها به‌جاى این‌که در خرده‌فروشى انجام شود، پس از خرید انجام مى‌شود. در این روش، مصرف‌کننده مدرکى را دال بر خرید کالا به آدرس تولیدکننده مى‌فرستد و تولیدکننده هم قسمتى از قیمت خرید کالا را با پست به آدرس او حواله مى‌کند.

بسته محتوى چند کالا با یک قیمت: نیز صرفه‌جویى‌هایى را براى خریداران به‌دنبال دارد. قیمت‌هاى کاهش‌یافته جدید توسط تولیدکننده مستقیماً روى برچسب کالا یا بسته‌بندى آن نقش مى‌بندد. مثلاً دو کالا در یک بسته‌بندى قرار مى‌گیرد و هر دو به قیمت یکى از آنها به فروش مى‌رسد. با این‌که دو کالاى وابسته به هم، مانند مسواک و خمیردندان، با قیمت واحدى کمتر از مجموع تک‌تک آنها در یک بسته‌بندى قرار مى‌گیرند. بسته محتوى چند کالا با یک قیمت براى افزایش کوتاه‌مدت فروش، ابزار مناسبى است و تأثیر این کار به مراتب بیش از کوپن است.

کالاهاى خاص: کالاهایى هستند که به‌عنوان محرکى براى خرید کالا، یا به‌صورت مجانى یا در قبال دریافت مبلغى ناچیز، در اختیار مصرف‌کنندگان قرار مى‌گیرند.

اِشانتیون‌ها: کالاهاى قابل استفاده‌اى هستند که نام تبلیغ‌کننده بر روى آنها چاپ شده است و به عنوان هدیه در اختیار مصرف‌کنندگان قرار مى‌گیرند. انواع خودنویس، تقویم، جاکلیدی، کبریت، ساک‌دستی، تى‌شرت، کلاه و قهوه‌خورى از جمله این کالاها هستند.

پاداش‌هاى مخصوص به مشتریان طرفدار: ابزارهاى نقدى یا غیرنقدى هستند که به‌عنوان پاداش به‌کسانى داده مى‌شوند که مصرف‌کننده دائمى کالا و خدمات شرکت هستند. براى مثال، شرکت‌هاى هواپیمایى در این مورد برنامه‌هاى خاصى را اجرا مى‌کنند. آنها به مسافت‌هاى پروازى نمره مى‌دهند. مسافرت‌هاى هوایى مجانى به افرادى تعلق مى‌گیرد که نمره آنها به حدنصاب لازم رسیده باشد.

تبلیغات در مراکز خرید: به نشان دادن و نحوه نمایش کاربردى کالا در محل خرید یا فروش گویند.

جوایز، قرعه‌کشى و شرط‌بندى: این روش به‌طور شانسى یا به‌نحو دیگری، به مصرف‌کنندگان امکان برنده شدن و به‌دست آوردن وجوه نقدى یا مسافرت یا دریافت کالا را مى‌دهد. مثلاً دریافت جایزه مستلزم این است که مصرف‌کنندگان زنگى را به صدا در آورند یا در واردى حدس بزنند یا پیشنهادى ارائه دهند. براى انتخاب بهترین این پاسخ‌ها و اختصاص جایزه به آنها، کسانى آنها را مورد بررسى و قضاوت قرار خواهند داد. در قرعه‌‌کشی نیز اسامى مصرف‌کنندگان در ظرفى ریخته مى‌شود و نام بعضى از آنها به‌طور تصادفى از آن استخراج مى‌شود. در شیوه شرط‌بندی براى هر بار خرید به مصرف‌کنندگان چیزى داده مى‌شود، چیزى همچون شماره‌هاى موسوم به بینگو یا حروف جاافتاده، که ممکن است موجب برنده شدن خریدار شوند. یک جایزه فروش نیز، واسطه‌ها یا فروشندگان را ترغیب مى‌کند که بر تلاش‌هاى خود بیافزایند. جایزه نیز به کسى تعلق مى‌گیرد که عملکرد بهترى را به نمایش بگذارد.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *