مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه مزايا و معایب كتابهای چاپی و دیجیتال

پرسشنامه مزايا و معایب كتابهای چاپی و دیجیتال

هدف: ارزیابی مزايا و معایب كتابهای چاپی و دیجیتال

تعداد سوال: 23

تعداد بعد: 4

شیوه نمره گذاری: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3500 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه مزايا و معایب كتابهای چاپی و دیجیتال

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

تعریف کتاب دیجیتال

کتاب دیجیتال را به طور ساده مي‌ توان اين گونه تعريف کرد: ” دخيره اطلاعات يک کتاب در قالب ديجيتال به صورتي که بتوان آن را بر روي صفحه کامپيوتر مشاهده کرد.” کتاب هاي الکترونيکي را مي ‌توان روي محمل هاي ديجيتالي نظير “ديسک فشرده”، “ديسک فشرده ديجيتالي”، شبکه جهاني وب، و جز آن منتشر کرد. براي مثال، بسياري از منابع مرجع نظير دايرة ‌المعارف بريتانيکا، دايرة‌المعارف آمريکانا، فرهنگ و بستر، فرهنگ آکسفور و از اين قبيل، علاوه بر قالب چاپي، بر روي ديسک فشرده و نيز شبکه جهاني وب قابل دستيابي هستند.
در سال هاي اخير، ناشران منابع مرجع سعي کرده‌اند تا علاوه بر لوح فشرده، انتشارات خود را از طريق شبکه جهاني وب در محيطي فراگيرتر، ارزان‌ تر، و با قابليت هاي چند رسانه‌اي و فرامتني در دسترس طيف وسيعي از خوانندگان قرار دهند.
کتاب هاي الکترونيکي را مي ‌توان به دو صورت در محيط وب شناسايي کرد. برخي کتاب هاي الکترونيکي، شکل چاپي ندارند و فقط در قالب ديجيتالي منتشر مي‌شوند. همه فرآيند نشر کتاب از زمان تأليف تا قرار گرفتن در محيط وب، به صورت الکترونيکي انجام مي ‌شود. بنابراين چنين کتاب هايي را نمي‌ توان در جهان چاپي و کتابخانه‌هاي سنتي يافت و از اين لحاظ اثري منحصر به فرد به شمار مي‌آيند. اين بخش از عرصه نشر کتاب هاي الکترونيکي هنوز با مشکلات حقوقي، معنوي، و اقتصادي روبه‌رو است. در واقع، ناشران به اين نکته مهم پي ‌برده‌اند که چه از نظر رقابت با ديگران و چه از لحاظ پاسخ گويي به نيازهاي جامعه جديدي از مخاطبان يعني”خوانندگان اينترنتي”، چاره‌اي جز توجه به امکانات و قابليت هاي نشر اينترنتي ندارند و ناچار به نقش‌ آفريني در اين محيط هستند. بخش دوم از کتاب هاي الکترونيکي در محيط وب، در واقع شکل الکترونيکي نسخه ‌هاي چاپي منتشر شده به شمار مي‌ آيند که ناشران آن ها را از طريق وب نيز دسترس ‌پذير کرده‌اند. اين گروه کتاب هاي الکترونيکي به سرعت در حال توسعه و گسترش هستند.

● انواع کتاب هاي الکترونيکي

کتاب هاي الکترونيکي، با توجه به ويژگي ها، امکانات، و کاربردهايشان به گروه هاي زير تقسيم مي‌ شوند:
۱) کتاب هاي الکترونيکي فقط متن ـ در اين دسته، کتاب هاي الکترونيکي فقط شامل اطلاعات متني هستند و هيچ‌ گونه تصوير، نمودار و جز آن را شامل نمي ‌شوند.
۲) کتاب هاي الکترونيکي داراي تصاوير اسکن شده ـ در کنار اطلاعات متني، تعدادي تصوير اسکن شده نيز وجود دارد.
۳) کتاب هاي الکترونيکي با تصاوير متحرک ـ در کنار اطلاعات متني، تعدادي تصوير انيميشن و يا قطعاتي از فيلم نيز وجود دارد.
۴) کتاب هاي الکترونيکي سخن گو ـ اين دسته کتاب هاي الکترونيکي با استفاده از امکانات صوتي و الکترونيکي تا حدي با کاربر رابطه برقرار مي‌ کنند.
۵) کتاب هاي الکترونيکي چند رسانه‌اي ـ ‌در اين دسته از کتاب هاي الکترونيکي يک رابطه چند رسانه‌اي و دو سويه ميان کتاب و خواننده برقرار مي‌ شود. اين دسته کاملاً با کتاب هاي سنتي و چاپي متفاوتند و امکانات کمکي براي جستجو و تحقيق در آن ها در نظر گرفته شده است.
کتاب هاي الکترونيکي در محيط وب بيشتر در قالب PDF، HTML، و يا متن ساده در دسترس قرار مي‌ گيرند. براي مطالعه برخي کتاب هاي الکترونيکي بايد همه متن کتاب ها را به کامپيوتر شخصي خود انتقال داد و يا صفحه يا فصل آن ها را مطالعه کرد.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *