مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه محدودیت ناشی از درد در سالمندان

پرسشنامه محدودیت ناشی از درد در سالمندان

هدف: بررسی محدودیت ناشی از درد در سالمندان (محدودیت در کارهای روزمره درون خانه، محدودیت در کارهای روزمره بیرون از خانه، محدودیت های زمانی)

تعداد سوال: ۲۱

تعداد بعد: ۳

شیوه نمره گذاری: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط ۳۹۰۰ تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه محدودیت ناشی از درد در سالمندان

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

۱- پرسشنامه رضایت از زندگی در سالمندان – فرم LSI-Z) Z)

۲- مقیاس خودکارآمدی در تکالیف روزمره سالمندان (SEEA)

۳- مقیاس کارآمدی در افتادن در سالمندان – فرم بین المللی (FES-I)

۴- پرسشنامه عوامل تأثیرگذار بر سبک زندگی سالم از دیدگاه سالمندان

۵- پرسشنامه رضایت از زندگی در سالمندان توبین و همکاران (LSI-Z)

۶- مقیاس فعالیت های زندگی روزانه سالمندان

۷- پرسشنامه انگیزش شرکت سالمندان در فعالیت بدنی

۸- پرسشنامه نگرش نسبت به مراقبت از افراد سالمند از دیدگاه مربیان و دانشجویان پرستاری

۹- پرسشنامه بررسی الگوی زندگی با درد مزمن در سالمندان

تعریف محدودیت حرکتی

بی‌حرکتی Immobilisation Syndromes حالتی است که منجر به عوارض زیادی در سالمندان می‌گردد و سلامتی آنان را تهدید می‌نماید. C.Riimbach در ۱۹۷۳  سندرم بیحرکتی را به شرح زیر توصیف می‌نماید.

تعریف:

مجموعه‌ی‌ علائم فیزیکی و متابولیسمی و روحی که باعث به هم خوردن تعادل سالمندان می‌شود و در اثر بیحرکتی روزانه پیش می‌آید.

اپیدمیولوژی (همه‌گیری شناسی) مطالعات اپیدمیولوژی از صد سالمند دچار سندرم بیحرکتی وفور علل آن از این قرارند:

•    ۵۳% علل طبی (قلبی، روماتیسمی، عصبی)
•    ۲۰% جراحی
•    ۱۲% علل روانی
•    ۴% علل اجتماعی

بوده است. به علاوه خود بیحرکتی اثراتی روی اعصاب و شخصیت اجتماعی شخصی دارد. هر قدر سن افزایش یابد عوارض سندرم بیحرکتی بیشتر می‌گردد به خصوص بعد از ۸۰ سال این سندرم خطیرتر و شدیدتر می‌گردد.

علت:

عللی که باعث سندرم بیحرکتی سالمندان می‌گردد شامل:
۱-    بیماریهای مزمنی که فرد را زمینگیر می‌نماید (بیماریهای مزمن استخوانی، مفصلی و عضلانی) که به علت درد یا ضعف یا اختلال عملی عضو باعث تقلیل حرکات و یا بیحرکتی کامل می‌گردد.
۲-    بیماریهای حاد که اجباراً سالمند را بی‌حرکت می‌نماید (بیماریهای ریوی، ادراری، شکستگی‌ها، انفارکتوس میوکارد،عوارض عروق مغزی و آمبولی ریه).
۳-    افسردگی و گوشه‌نشینی و گوشه‌گیری نیز ممکن است منجر به بی‌حرکتی گردد.
دستور استراحت کامل بیش از حد به وسیله‌ی طبیب معالج گاه سندرم بیحرکتی را ایجاد می‌نماید و همچنین مصرف داروهای مخدر و مسکن بیش از حد امکان بروز این سندرم را دارد.
تظاهرات کلینیکی سندرم بی‌حرکتی:
بیحرکتی بیشتر اعضا را آسیب می‌رساند. بعضی از این آسیب‌ و عوارض سریع و بعد از بیحرکتی کوتاهی پیش می‌آید و بعضی بعد از مدتها بیحرکتی ایجاد می‌شود. به طور کلی اثرات و تظاهرات بالینی بیحرکتی در دستگاههای مختلف بدن به صور زیر نمایان می‌شود.
تظاهرات قلبی عروقی سندرم بیحرکتی سالمندان – اثر بی‌حرکتی در قلب و عروق باعث اختلال در قلب و به خصوص ترومبوفلبیت می‌گردد، همچنین باعث کم شدن فشارخون در حال ایستاده می‌شود. در شخص جوان بعد از ۶ هفته بیحرکتی در اثر اختلال همودینامیک کم شدن فشارخون در حال ایستاده را ایجاد می‌نماید. در سالمند این تظاهرات سقوط فشارخون ایستاده بعد از بیحرکتی شدیدتر و زودتر فرا می‌رسد.
واریس به علت کاهش تنوس عضلانی و تجمع خون وریدی در اندام مربوطه ایجاد می‌گردد. استعمال جورابهای واریس و حرکت باعث می‌شود که به تدریج ظرفیت‌ تطابق با ایستادن را باز یابد.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *