مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه عوامل موثر بر خلق مکانهای امن پیاده مدار جهت ارتقاء تعاملات اجتماعی

پرسشنامه عوامل موثر بر خلق مکانهای امن پیاده مدار جهت ارتقاء تعاملات اجتماعی

هدف: ارزیابی عوامل موثر بر خلق مکانهای امن پیاده مدار جهت ارتقاء تعاملات اجتماعی (عملکرد پیاده راه، فرم پیاده راه، معنای  پیاده راه)

تعداد سوال: 15

تعداد بعد: 3

شیوه نمره گذاری: دارد

منبع: دارد: طراحی شده + مقاله بیس

نوع فایل: Word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3500 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه عوامل موثر بر خلق مکانهای امن پیاده مدار جهت ارتقاء تعاملات اجتماعی

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

در سالهای اخیر، محیط کالبدی که در برخی شهرها ایجاد شده است، به طور عملی از مناسبات دوستانه شهروندان جلوگیری کرده و مردم را از تعامالت اجتماعی مناسب دلسرد نموده است. راه حل این مسئله از نظر اندیشمندان علوم اجتماعی، بازسازی این روابط با اتخاذ راهکارهایی مانند فراهم آوردن عرصه های تعامل میباشد. هنگامي كه در برنامه ريزي و طراحي فضاهاي شهري بتوان به گونه اي عمل كرد كه مشوق حركت پياده در شهر شد، آنگاه حضور پذيري، سرزندگی، ديدن و ديده شدن به شهر برگشته و چنين كيفيت هايي باعث افزايش سطح تعامالت اجتماعي شده و فضاي شهري به تعريف و جايگاه واقعي خود بر خواهد گشت. اما امروزه مکان های ناامن حضور مردم را در شهر به عنوان شهروندان جامعه مدنی، کمرنگ ساخته اند. بنابر این می بایست در ابتدا امنیت مکان ها فراهم شود تا پیرو آن بتوان مردم را به حضور و مشارکت در فضاهای شهری ویژه آنان فراخواند

پياده محوري از جمله راه هايي است كه میتواند در تجديد حيات مدني مراكز شهري مؤثر باشد و از طریق افزایش زمینه حضور شهروندان در مکانهای جمعی، تعامالت و همبستگي اجتماعي را بيشتر ميکند. در واقع، محدوده های پیاده قسمتهایی از فضای شهری هستند که به دلیل دارا بودن برخی ظرفیتهای ویژه در تمام یا بعضی ساعات شبانه روز بر حرکت سواره بسته شده و به طور کامل به حرکت عابران پیاده اختصاص داده می شود.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *