مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه رابطه بین تیپ شخصیتی و تصمیم گیری استراتژیک مدیران

پرسشنامه رابطه بین تیپ شخصیتی و تصمیم گیری استراتژیک مدیران

هدف: ارزیابی رابطه بین تیپ شخصیتی و تصمیم گیری استراتژیک مدیران (تیپ شخصیتی کاوشگر، تیپ شخصیتی هنرگرا، تیپ شخصیتی اجتماعی، تیپ شخصیتی واقع گرا، تیپ شخصیتی سنت گرا، تیپ شخصیتی سوداگرا، تصمیم گیری استراتژیک)

تعداد سوال: 49

تعداد بعد: 7

شیوه نمره گذاری و تفسیر: دارد

منبع: محقق ساخته (سفارش)

نوع فایل: word  2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 33000 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه رابطه بین تیپ شخصیتی و تصمیم گیری استراتژیک مدیران

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

تصمیم گیری استراتژیک چیست؟

– تصمیم های استراتژیک فاقد ساخت و نامتعارف هستند. هر تصمیم چیزی منحصر به فرد است و نمی توان آن را در ضوابط تصمیم های ساده قرار داد. بنابراین تصمیم در مورد دوباره پر کردن انبار، که می تواند با استفاده از یک فرمول اتخاذ شود، یک تصمیم استراتژیک نیست.

– تصمیم های استراتژیکی آن هایی هستند که برای سازمان اهمیت ویژه ای دارند، تصمیم هایی که شامل به کارگیری منابع زیاد بوده و احتمال منافع یا ضررهای عمده در نتیجه اتخاذ آنها وجود داشته باشد مثلا تصمیم گیری در مورد استخدام کارمند ساعتی را نمی توان استراتژیک محسوب کرد. ولی تصمیم شرکت ابزارآلات تگزاس در زمینه توسعه کامپیوتر خانگی، استراتژیک است.

– تصمیم های استراتژیک عموماً بسیار پیچیده اند.در واقع این جنبه است که آنها را به موضوعی جالب برای مطالعه تبدیل می کند. مدل های هنجاری فرایند تصمیم استراتژیک استدلال می کنند که این تصمیم ها باید مبتنی بر توجه به روندهای وسیع محیطی، پویایی های رقابتی یک صنعت، توانمندی ها و ضعف های شرکت در هر یک از زمینه های کارکردی و ارزش های مدیریت باشند. تدوین استراتژی سازگار با تمامی این عوامل واقعاً کار بسیار پیچیده ای است.

photo_2015-12-10_18-42-38

فرایند تصمیمگیری استراتژیک

– آگاهی از موضوع و تنظیم تصمیم: تشخیص اینکه چیزی جا افتاده است یعنی موقعیتی به وجود آمده که نیاز به اصلاح دارد یا فرصتی رخ نموده است که باید به آن پرداخت شود.

– تبیین موضوع: جمع آوری اطلاعات و بررسی شرایطی که موضع یا اتفاقی در آن رخ نموده و تبیین نگرش سازمانی به آن.

– صورت بندی راه حلها و پیامدهای آن: خلق راه حلهای ممکن

– گزینش راه حل و اجرای تصمیم: وسیله ای که از طریق آن در مورد آنچه باید انجام شود تصمیم می گیریم.

– بهبود فرایند: برقراری بازخور و یادگیری از اجرای تصمیم نسبت به هدف آن و بهبود کل فرایند.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *