مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه عوامل مؤثر در بهبود كیفیت ارزشیابی پيشرفت تحصيلی از دیدگاه مدیران و دبیران

پرسشنامه عوامل مؤثر در بهبود كیفیت ارزشیابی پيشرفت تحصيلی از دیدگاه مدیران و دبیران

هدف: بررسی عوامل مؤثر در بهبود كیفیت ارزشیابی پيشرفت تحصيلی از دیدگاه مدیران و دبیران (عوامل سازمانی، عوامل روانی، عوامل فیزیکی، عوامل طراحی سوالات آزمون)

تعداد سوال: 39

تعداد بعد: 4

شیوه نمره گذاری: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 5500 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه عوامل مؤثر در بهبود كیفیت ارزشیابی پيشرفت تحصيلی از دیدگاه مدیران و دبیران

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

تعریف ارزشیابی

امتحان این موضوع را مدنظر دارد که دانش‏آموز تا چه حد مفاهیم علمی و طرح‏های ذهنی را آموخته است. بدین سبب،ارزشیابی در تعلیم و تعلم‏ نقش مهمی ایفا می‏کند و اگر قرار است‏ برنامه عملی یک مدرسه ثمربخش‏ باشد،باید ارزشیابی جزئی‏ جدایی‏ناپذیر از آن برنامه شود.بنابراین‏ می‏توان امتحان را به صورت زیر تعریف‏ کرد:

امتحان عبارت است از اندازه‏گیری‏ و سنجش تغییرات حاصل در رفتار دانش‏آموزان با توجه به هدف‏های‏ آموزش و پرورش و به منظور هدایت‏ یادگیری آنان.با توجه به این تعریف، امتحان نوعی ارزشیابی به مفهوم اخص‏ آن و ناظر بر سنجش آموخته‏های‏ دانش‏آموز است.در امتحان نیازی به‏ مقایسه بین یادگیرندگان نیست،آنچه‏ مورد توجه و ارزشیابی است،میزان‏ کارآمدی یک برنامه یا دوره آموزشی‏ است.در حقیقت،در برخی شرایط ممکن است حتی مصلحت باشد که به‏ افراد گوناگون،سؤال‏های متفاوتی داده‏ شود.

ویژگی‏های یک امتحان خوب

1-اعتبار:معلم در خلال سال‏ تحصیلی فرصت کافی دارد فنون متنوع‏ و گوناگونی را برای ارزشیابی پیشرفت‏ به کار بندد.اما هنگام به کار بردن این‏ فنون باید به دقت بداند که نتیجه کاربرد هر فن چه خواهد بود.صرف نظر از این که معلم چه فنی انتخاب می‏کند و به کار می‏برد،اصولا آزمون باید مطالبی‏ را ارزشیابی کند که قرار است ارزشیابی‏ شود.به عبارت دیگر،محتوای آزمون‏ باید به نحوی طرح شود که بتواند تمام‏ توانایی‏های دانش‏پژوهان را در زمینه‏ مطالب آموخته شده بسنجد و ارزشیابی‏ کند.اگر بنا باشد که آزمون تنها آموخته‏های دانش‏پژوهان را در یک‏ برنامه خاص آموزشی ارزشیابی کند، باید از متن و نکات اصلی و مهم درس‏ صورت گیرد،نه از موضوعات و مسائل جانبی.

توجه به نظریات خبرگان در هنگام‏ طرح و تهیه سؤالات آزمون به اعتبار آن‏ می‏افزاید.نتایج آزمون،معمولا با سایر فعالیت‏های دانش‏پژوه مقایسه می‏شود و سپس ارزشیابی نهایی به عمل می‏آید.

2-قابلیت اطمینان:آزمون باید به نحوی دقیق و منطقی،آموخته‏های‏ دانش‏پژوهان را ارزشیابی کند. ضرورت معیار اطمینان را می‏توان با مثالی تشریح کرد.در مثالی،تأثیر محل‏ نقطه اتکا در مقدار نیروی وارد شده بر یک اهرم نوع اول نشان داده شده است. اگر معلم از دانش‏آموزان بخواهد براساس فقط یک محل نقطه اتکا نتیجه‏ را حدس بزنند،جواب آنها به معلم این‏ اطمینان را نخواهد داد که آنچه را که‏ صورت خواهد گرفت،می‏دانند یا نه. بنابراین،لازم است معلم نقطه اتکا را در چندین محل قرار دهد و از دانش‏آموزان بخواهد در هر مورد حدس‏ بزنند که چه خواهد شد و مطمئن شود که آنان به‏طور قطع دریافته‏اند که چگونه‏ محل نقطه اتکا بر نیروی وارد شده اثر می‏گذارد.

به‏طور کلی،عوامل چندگانه‏ای بر قابلیت اطمینان آزمون تأثیر می‏گذارند:

الف)با افزایش تعداد سؤالات، درجهء اطمینان آزمون بالا می‏رود.یعنی‏ هر چه تعداد سؤال‏ها بیشتر باشد،به‏ همان نسبت نمره‏ها به واقعیت نزدیک‏تر خواهد شد و نسبت قابلیت اطمینان‏ ارزشیابی دانسته‏ها بیشتر می‏گردد.

ب)توجه به کمیت و کیفیت‏ سؤالات،زمان آزمون را باید به گونه‏ای‏ تعیین کرد که احتمال پاسخ دادن صحیح‏ به سؤالات برمبنای گمان نباشد.

پ)تهیه و اجرای روش و شرایطی‏ یک‏نواخت برای آزمون قابلیت اطمینان‏ آن را افزایش می‏دهد.

3-عینیت:زمانی یک آزمون عینیت‏ دارد،که قضاوت فردی،سوء تفاهم‏ها و احیانا نظریات شخصی معلم در ارزشیابی(نمره دادن)آن تأثیری نداشته‏ باشد.اما در پاره‏ای از انواع آزمون‏ها مانند آزمون کتبی،چنانچه نمره با کامپیوتر داده شود،نمره عینیت زیادی‏ خواهد داشت.

4-قابلیت تشخیص:در تهیه و طرح‏ سؤالات آزمون باید چنان دقت شود که‏ بتوان کمترین امتیازات دانش‏آموزان را نیز تشخیص داد.این امر،به ویژه هنگام‏ طبقه‏بندی دانش‏آموزان اهمیت زیادی‏ دارد.البته این موضوع وقتی که آزمون‏ فقط به صورت کار در کلاس یا به منظور سنجش آموخته‏های شاگردان یک‏ کلاس اجرا می‏شود،اهمیت زیادی‏ نخواهد داشت.

روش‏های ارزشیابی

الف)روش‏های شفاهی:که با پرسش و پاسخ‏های رویاروی استاد و شاگرد قرین است،موجب می‏شود آموخته‏های شاگردان به نحو مؤثری‏ مورد بررسی قرار گیرد.مزیت این نوع‏ آزمون،استفاده عملی از آن در تمام‏ دروس است.

ب)روش‏های کتبی:این روش‏ برای سنجش معلومات شاگردان، ارزش فراوانی دارد؛به ویژه،نوع پاسخ‏ کوتاه به سؤالات روشی برای ارزشیابی‏ سریع آموخته‏های شاگردان در زمینه یک‏ برنامه آموزشی حاوی مواد درسی زیاد است.اما این آزمون تنها معلومات و مهارت‏های شاگردان را به طور غیر مستقیم اندازه می‏گیرد.درحالی‏که‏ در بسیاری از آموزش‏ها،فقط کار عملی‏ شاگردان مشخص‏کننده میزان اطلاعات‏ و مهارت‏های آنان است.در هنگام تهیه‏ امتحان کتبی باید چند نکته را در نظر داشت:

تا جایی که امکان دارد،در متن آزمون‏ مطالبی گنجانده شود که توانایی یادگیری‏ دانش‏آموزان را به بوتهء آزمایش گذارد.

هنگامی که در متن آزمون جای خالی‏ برای پاسخ به سؤالات در نظر گرفته‏ می‏شود،فضای کافی برای پاسخ‏ پیش‏بینی شود.

سؤالات آزمون دربرگیرندهء موضوعاتی از تمام مطالب درسی‏ باشد.

هر یک از سؤالات آزمون بامعنا باشد و با جنبه‏های مفید و بااهمیت درس‏ ارتباط داشته باشد.

زیر کلمات یا عبارات مهم سؤال، خط کشیده شود.

از طرح سؤالات مبهم و یا دو پهلو خودداری شود.

تا جایی که ممکن است از کلمات‏ «فقط»و«هرگز»در سؤالات استفاده‏ نشود.

آزمون کتبی شامل آزمون چند جوابی،آزمون صحیح و غلط،آزمون‏ تطبیقی،آزمون طبقه‏بندی،آزمون‏ شناخت وسایل و علایم،آزمون‏ فهرستی یا شماره‏ای،آزمون تکمیلی، آزمون تشریحی و آزمون موقعیتی‏ است.

پ)روش‏های عملی(مشاهده‏ای): یک آزمون عملی دقیق روشنگر این‏ مطلب است که یک عمل تا چه حد به‏طور دقیق و سریع اجرا می‏شود.از این‏ آزمون معمولا برای سنجش مهارت‏های‏ شاگردان در کارهای مربوط به موتورها و دستگاه‏ها استفاده می‏شود.در این‏ آزمایش دقت،سرعت،مهارت و معلومات شاگردان ارزشیابی می‏گردد.

مراحل ساخت آزمون

آزمون ابزاری برای به دست آوردن‏ نمونه‏ای از رفتار فرد است.متأسفانه‏ آزمون‏های متعددی به دست افرادی در آموزش کافی ندیده‏اند،تهیه و اجرا و تفسیر می‏شود.هر فردی که آزمون‏ می‏سازد،باید با روش‏های ارزشیابی‏ و ساختن آزمون آشنا باشد.فهرست زیر مراحل ساخت آزمون را نشان می‏دهد.

1-آزمون را طرح‏ریزی کنید: حوزه‏هایی را که سؤال‏های آزمون مورد نظر اندازه‏گیری قرار می‏دهد،به طور منظم مشخص کنید.

2-برای هریک از حیطه‏هایی که‏ طرح‏ریزی کرده‏اید،دو تا سه برابر سؤال‏هایی که در آزمون نهایی به کار خواهید برد،سؤال بنویسید.سپس‏ برای تشخیص سؤال‏هایی که باید تعویض یا حذف شوند،از روش‏های‏ تحلیل سؤال استفاده کنید.

3-تمام سؤال‏ها را برای نمونه‏ای‏ که نباید کمتر از 50 نفر باشد،اجرا کنید.این نمونه باید معرف جامعه‏ای‏ باشد که آزمون به صورت نهایی برای آن‏ به کار برده می‏شود.

4-سؤال‏ها را تجزیه و تحلیل و انتخاب و در صورت لزوم آنها را تعریف‏ کنید.

5-آزمون اصلاح شده را برای نمونه‏ دیگری اجرا کنید.در صورتی که اجرای‏ آزمون برای این نمونه رضایت‏بخش‏ باشد،هنجارهای آزمون نیز فراهم‏ می‏آید.این مرحله،هنجاریابی یا میزان‏ کردن نامیده می‏شود و در صورتی که‏ رضایت‏بخش نبود،به مرحله دو یا چهار مراجعه کنید.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *