مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / نرم افزار / دانلود نرم افزار آزمون رغبت سنج تحصیلی شغلی استرانگ

دانلود نرم افزار آزمون رغبت سنج تحصیلی شغلی استرانگ

software

دانلود نرم افزار آزمون رغبت سنج تحصیلی شغلی استرانگ

پرسشنامه رغبت سنج استرانگ به شما در فهم رغبت های شغلی تان کمک نموده  و انواع مشاغلی که احتمالاً در آنها احساس راحتی می کنید را به شما نشان می دهد. در صفحات پیش رو مشاغل، فعالیت ها، زمینه های موضوعی و … فهرست بندی شده است که شما باید میزان علاقمندی، یا عدم علاقمندی خود را در قبال آن مشخص سازید. استرانگ آزمون توانمندی نیست بلکه پرسشنامه ای در خصوص رغبت های شماست.

مشخصات آزمون:

فرم فارسی پرسشنامه استرانگ (حق شناس،۱۳۸۵) که ترجمه پرسشنامه استرانگ ۲۰۰۴ است  دارای ۲۹۰ ماده است که در ۶ قسمت مختلف سازماندهی شده‌اند. در تمام بخشها از فرد خواسته می‌شود که متناسب با علاقه خود یکی از گزینه‌های« بسیار علاقمندم»، «علاقمندم»، «بی تفاوت»، «علاقه مند نیستم» و «اصلاً علاقمند نیستم» را انتخاب کند.

نتایج مربوط به نمرات در چند سطح ارائه می‌شود این سطوح عبارتند از:

۱- موضوعهای کلی مشاغل

موضوعهای کلی منعکس کننده شش تیپ هالند می‌باشد. این شش تیپ عبارتند از  : واقع گرایی، جستجوگری،

هنری ، اجتماعی ، متهور و قراردادی . نمرات این مقیاسها یک تصویر کلی و وسیعی از رغبتهای شغلی فرد ارائه می‌دهد.

۲- مقیاسهای رغبت اصلی

مقیاسهای رغبت اصلی در مقایسه با موضوعهای کلی شغلی به طور خاص تری به سنجش رغبت های شغلی می‌پردازند. مقیاسهای رغبت اصلی با توجه به میزان انطباق با موضوع‌های کلی سازماندهی شده‌اند.

۳- مقیاسهای سبک فردی

مقیاس های سبک فردی برای اندازه گیری ترجیحات مربوط به سبک های زندگی شغلی طراحی
شده اند. تفاوتی که مقیاس های سبک فردی استرانگ با سایر مقیاس های استرانگ دارند آن است که تحت عنوان دوقطبی بودن تبیین شده اند. پنج مقیاس سبک فردی استرانگ عبارتند از :

۱- مقیاس سبک کاری ( قطب کار با افراد در مقابل قطب کار با اشیاء و قطب کار با داده ها در مقابل کار با ایده ها      : افرادی که نمره بالا (نمرهT بالاتراز ۵۰) در این مقیاس می‌گیرند افرادی هستند که ترجیح می‌دهند با افراد کار کنند تا به صورت انفرادی همچنین ترجیح می دهند با عقاید کار کنند تا داده ها.

۲- مقیاس محیط یادگیری ( قطب آکادمیک در برابر  قطب عملی):
نمره بالا (نمرهT بالاتراز ۵۰) در این مقیاس، رغبت های فرهنگی- هنری- کلامی و فعالیت های آموزشی و جستجوگری را منعکس می‌کند.

۳- مقیاس  سبک رهبری ( قطب هدایت دیگران در مقابل هدایت ازسوی سرمشق):
نمره بالا (نمرهT بالاتراز ۵۰) در این مقیاس، منعکس کننده‌‌ی این است که فرد علاقه به رهبری و مدیریت دیگران دارد تا هدایت شدن از سوی دیگران.

۴- مقیاس ریسک پذیری ( قطب شانس در برابر قطب ایمن ):
افرادی که دراین مقیاس نمره بالا  (نمرهT بالاتراز ۵۰)  می گیرند فعالیت‌های پرخطر و بی پروا را نسبت به فعالیتهای ایمن ترجیح می دهند.

۵- مقیاس جهت گیری گروهی قطب کار به صورت گروهی در برابر قطب کار به صورت انفرادی) :
افرادی که دراین مقیاس نمره بالا  (نمرهT بالاتراز ۵۰ )می گیرند فعالیتهای گروهی را نسبت به فعالیتهای انفرادی ترجیح می دهند .

از پرسشنامه استرانگ چه اطلاعاتی دریافت می کنیم؟

پس از نمره گذاری پرسشنامه استرانگ و مشخص شدن نمره آزمودنی، الگوی رغبت آزمودنی با توجه به بالاترین نمره فرد در دو مجموعه از مقیاسهای استرانگ تعیین می شود.

کد موضوعهای کلی: به منظور تعیین کدآزمودنی برای موضوعهای کلی، حرف اول موضوعهایی که فرد در آن بالاترین نمره را گرفته است در نظرگرفته می شود. این که چند حرف به کد مربوطه افزوده شود (که برحسب توافق کلی حداکثر سه حرف است) به قضاوت مشاور شغلی بستگی دارد.  به عنوان مثال چنانچه بالاترین نمره فرد در موضوعهای
واقع گرایی- قراردادی- جستجوگری باشد کد آزمودنی با سه حرف” و ق ج” مشخص می شود.

کد مقیاسهای رغبت اصلی: از آنجا که استرانگ دارای ۳۰ مقیاس رغبت اصلی است اما  در نیمرخ فرد صرفا ۵ مقیاس رغبت اصلی که در آنها بیشترین نمرات را احراز نموده است مشخص می شود.  مقیاسهای رغبت اصلی که آزمودنی در آنها دارای رغبت بسیار بالا و بالا بوده است،  معمولاً در یک، دو یا سه موضوع کلی دسته بندی می شود . به عنوان مثال اگر دو مورد از پنج مقیاس رغبت اصلی که در آنها فرد بالاترین نمره را کسب کرده مربوط به موضوع واقع گرایی و دو مورد مربوط به موضوع قرارداری ویک مورد مربوط به موضوع جستجوگری باشد، کد مقیاسهای رغبت اصلی به صورت “و ق ج ” خواهد بود .

مقیاسهای سبک فردی: در مورد مقیاسهای سبک فردی نیازی به ارائه کد نیست. تنها الگوی رغبت آزمودنی در هریک از مقیاسهای سبک فردی شرح داده می شود. به عنوان مثال در مقیاس سبک کاری با توجه به نمره آزمودنی مشخص می کنیم که آزمودنی کار با افراد را ترجیح می دهد یا با اشیاء و یا در مقیاس سبک رهبری با توجه به نمره آزمودنی مشخص می کنیم که فرد تمایل به رهبری و هدایت دیگران دارد یا نه.

همین الان دانلود کنید

قیمت: رایگان

دانلود رایگان

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *