مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / دسته‌بندی نشده / پرسشنامه موانع آموزش به بيمار

پرسشنامه موانع آموزش به بيمار

هدف: ارزیابی موانع مربوط به آموزش به بيمار (موانع مربوط به مدیریت، موانع مربوط به بیمار، موانع مربوط به پرستار، موانع فردی)
تعداد سوال: 34
تعداد بعد: 4
شیوه نمره گذاری: دارد
روایی و پایایی: دارد
منبع: دارد
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3500 تومان

خرید فایل

Desc (1)

مطالبمرتبط:

1- پرسشنامه سنجش فرهنگ ایمنی بیمار (HSOPS)

2- پرسشنامه نقش آموزش در اعتباربخشی بیمارستان های دانشگاهی

3- پرسشنامه رضایت بیماران بستری

4- پرسشنامه رضایت از خدمات واحد اورژانس بیمارستان

5- پرسشنامه رضایتمندی از خدمات بیمارستان

6- مقیاس ارزیابی ترس از بیمارستان میلامد و لوملی (HFRS)

7- پرسشنامه رضایتمندی بیماران بستری

8- پرسشنامه سنجش رضایتمندی بیماران سرپایی

ترم آخر: مرجع دانلود ابزارهای پژوهشی

پرسشنامه موانع آموزش به بيمار

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

این سئوال همواره مطرح بوده است که چه کسی غیر از پزشک، داروساز،پرستار و نیروهای تشخیص درمان باید در فرآیند برنامه ریزی در اجرای درمان قرار گیرند تا تیم درمانی کامل گردد مطمئناً این بیمار وخانواده هستند که باید از اعضای کارا و مؤثر تیم درمان باشند در این زمینه آموزشی به این افراد دارای اهمیت ویژه ای است به طوریکه در برخی از کشورها آموزش به بیمار به عنوان یک قانون مورد تصویب قرار گرفته و آن را جزء وظایف تیم درمان  قلمداد نموده اند. آموزش به بیمار و مددجو فرآیندی است که بر اساس نیازهای بیماران طراحی گردیده و هدف از اجرای آن  شرکت آگاهانه بیمار و تصمیم گیری و همکاری بیشتر در کنترل هر چه بیشتر بیماری و رسیدن به یک زندگی فعال  با کیفیت است آموزش به بیمار و مددجو جنبه های گوناگون  همچون پیشگیری، درمان، توانبخشی ، اصلاح شیوه زندگی  و به طور کلی ارتقاء سلامت را شامل می شود. برای آنکه آموزشی آرامبخش باشد. باید حتماً نیازهای بیمار را در نظر گرفته و وی را به طور فعال و مستمر درگیر ی آموزش نمود. از  جمله مزایای آموزش به بیمار عبارتند از :

  • کسب اطلاعات قوی در مورد وضعیت سلامت خود
  • افزایش توانمندی جهت تصمیم گیری های صحیح و همکاری با تیم درمان
  • بهبود شرایط مراقبت از خود
  • کاهش اضطراب بیمار
  • افزایش رضایتمندی بیمار
  • افزایش توانایی بیمار برای مقابله با عوارض بیماری
  • و متقاعد نمود بیمار برای پیروی از درمان ها با رفتارهای صحیح بهداشتی

از سوی دیگر این فرآیند فواید زیادی را برای مراکز پزشکی و تیم درمانی ضربت خواهند داشت.

که عبارتند از : افزایش اثربخشی و کارایی  مراقبت های درمانی ارائه شده ،کاهش هزینه های مراقبتی ، افزایش رضایتمندی بیمار، ارتقاء روحیه مسئولیت پذیری  برای بیمار و افزایش استقلال و عدم وابستگی بیمار به تیم درمان و سایرین خواهد بود. متأسفانه علیرغم امتیازاتی که آموزش برای بیمار و تیم درمانی به همراه دارد با موانعی رو به رو بوده است. مسائلی  مانند کمبود وقت اعضای تیم درمان برای آموزش ، کمبود توجه به اهمیت آن در نظام سلامت ، نبود محصولات آموزشی در دسترسی تیم درمان و کمبود مهارت های آموزشی در اعضای تیم درمان و وجود موانع فرهنگی قومی و زیانی باعث گردیده است. آموزش در موارد زیادی مود عنایت قرار نگرفتن و حتی به عنوان حلقه مفقوده روند درمان قرار گیرد .

برای گذر ازاین موانع امروزه صاحبنظران بر این اعتقادند که باید فرآیند آموزش را تا حد ممکن ساده تر متنوع تر و ارزانتر نمود تا استقبال بیماران و تیم درمان از این موضوع فزون تر گردد. از جمله اعضای مهم تیم درمان که تأثیر گذاری ویژه و نفوذ کلامی خاصی در فرآیند آموزش دارند. پزشکان و متخصصین هر رشته می باشند زیرا  که بیماران اعتقاد عمیقی نسبت به پزشک خود دارند. زمانی که بیماری به مطب ، درمانگاه یا بیمارستان مراجعه می کند اغلب سئوالاتی نظیر چه مشکلی برای من پیش آمده است؟ چرا برای من پیش آمده است؟ چگونه باید رفع شود؟ آخرش چه خواهد شد؟ من چه باید کنم؟

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *