مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه شفقت خود (SCS) (نف، 2003)

پرسشنامه شفقت خود (SCS) (نف، 2003)

هدف: ارزیابی خود دلسوزی در افراد از ابعاد مختلف (مهربانی با خود، فضاوت و داوری نسبت به خود، انسانیت مشترک، انزوا، بهشیاری، همانندسازی افراطی)
تعداد سوال: 26
تعداد بعد: 6
شیوه نمره گذاری: دارد
روایی و پایایی: دارد
منابع: دارد
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 2400 تومان

خرید فایل

Desc (1)

شهرت اتفاقی نیست، ترم آخر مورد تایید اساتید دانشگاهی

پرسشنامه شفقت خود (SCS) (نف، 2003)

تعریف شفقت خود

امروزه در علم روان‌شناسی بحث “اعتمادبه‌نفس” جای خود را به “شفقت به خود” داده است. در مورد اعتمادبه‌نفس لازم است دایم خود را با دیگران مقایسه کنیم، باید در مسابقه‌ای که زندگی ترتیب داده نسبت به دیگران برنده باشیم، دایم در حال قیاس خود با دیگران باشیم تا حس برتری کسب کنیم: “من از همه بهترم پس می‌توانم، من از همه تواناترم، من بهترین دانشجوی کلاس هستم”، و این مساله گاهی منجر به اختلالاتی مثل خودشیفتگی می‌شود. اما در بحث “شفقت به خود” لزومی ندارد نسبت به همه بهترین باشید. شما باید بهترینِ خودتان باشید، با خود مهربان باشید، موفقیت و رشد خود را نسبت به گذشته‌ جشن بگیرید، اگر اشتباهی کردید با خود صبور و مهربان باشید و بدانید شما تنها موجودی نیستید که مرتکب خطا شده است. شما می‌توانید جبران کنید و هوشیاری و آگاهی‌تان را نسبت به هر لحظه زندگی حفظ کنید و این‌گونه است که برای خوشحال بودن لازم نیست دایم در حال مسابقه و تنش برای بهتر بودن از دیگران بود. اگر شما تمام تلاشتان را در حد هوش و توان و آگاهی‌تان انجام دهید مهم نیست نتیجه چه باشد، مهم این است که شما از تمام آن‌چه در توان داشته‌اید استفاده کرده‌اید و این یعنی پیروزی.

شفقت به خود را باید تمرین کنیم، بیایید از امروز شروع کنیم و با خودمان مهربان‌تر باشیم، ملاک و میزان رشدمان را در مقایسه با خودمان تعیین کنیم و حضور خود را در لحظه لحظه زندگی جشن بگیریم.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *