مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه تاثیر بلوغ جسمی و جنسی پسران بر تمرکز، اضطراب و استرس

پرسشنامه تاثیر بلوغ جسمی و جنسی پسران بر تمرکز، اضطراب و استرس

هدف: بررسی تاثیر بلوغ جسمی و جنسی پسران بر تمرکز (تمرکز، اضطراب و استرس)
تعداد سوال: ۲۵
تعداد بعد: ۵
شیوه نمره گذاری: دارد
منبع: محقق ساخته
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط ۲۷۰۰۰ تومان

خرید فایل

Desc (1)

ترم آخر: طراحی پرسشنامه با بیشترین کیفیت و کمترین هزینه

پرسشنامه تاثیر بلوغ جسمی و جنسی پسران بر تمرکز، اضطراب و استرس

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

تغییرات جسمی و جنسی در اوایل بلوغ
مرحله ی اول بلوغ از ۵/۱۰ تا ۱۴ سالگی در پسران شروع می شود و ۶ ماه تا ۲ سال به طول می انجامد. این مرحله با تغییرات هورمونی شروع می شود و در آن هورمون رشد و هورمون جنسی مردانه ( تستوسترون ) ترشح می شود . که تغییرات زیر از نشانه های تغییر جسمی و جنسی در اوایل بلوغ است :
۱-افزایش وزن و قد در این مرحله کمی بیشتر از سالهای قبل از بلوغ است. به طوری که تنها ۲ کیلوگرم به وزن و ۶ تا ۸ سانتی متر در هر سال به قد اضافه می شود .
۲-پسران ، بر خلاف دختر ها که چربی بدنشان افزایش می یابد ، بیشتر عضلانی می شوند و در طی دوران بلوغ حجم عضلاتشان افزایش می یابد، اما این افزایش در اوایل بلوغ ناچیز و جزئی است.
۳-بیضه ها شروع به بزرگ شدن می کنند و سپس سایر قسمتهای دستگاه تولید مثل که در ساختمان و عملکرد دساگاه تولید مثل شرح داده شده رشد می کنند.
۴-تحت تاثیر هورمون تستوسترون موهای ناحیه زهار ( اطراف محل ادرار ) ظاهر می شوند.در اوایل بلوغ این موها ظریف و نرم هستند و در اطراف محل ادرار قرار دارند.
۵-تحت تاثیر هورمون های جنسی مردانه ( تستوسترون ) ، غده های چربی افزایش یافته و بزرگ می شوند و چربی بیشتری ترشح می کنند. قسمت اضافه ی این چربی در دهانه ی غده ی چربی تجمع یافته و سفت می شود .بدین ترتیب دهانه ی غده ی چربی مسدود می شود و محیط مناسبس برای رشد باکتریها و ایجاد جوشهای غرور نوجوانی می شود. جوشهای غرور یکی از خصوصیات طبیعی تکامل در طی دوران بلوغ محسوب می شوند که در صورت زیاد بودن و یا چرکی شدن تحت درمان قرار گرفت .
۶-تغییرات جنسی نیز هم زمان با تغییرات جسمی بلوغ اتفاق می افتد. حدودا یک سال بعد از شروع رشد بیضه ها و همزمان با ظاهر شدن موهای اطراف محل ادرار ، احتلام شبانه و خروج مایع منی اتفاق می افتد.

تغییر جسمی و جنسی در اواخر بلوغ
در این مرحله از بلوغ ؛ بدن به اندازه و خصوصیات بالغین جوان می رسد.این مرحله از ۱۴ سالگی تا ۱۶ سالگی ادامه می یابد . تغییرات این مرحله شامل موارد زیر است :
۱-رشد قدی تنها مختصری بعد از جهش دی مرحله ی میانی بلوغ ادامه می یابد.
۲-موهای ناحیه اطراف محل ادرار بیشتر شده و شبیه بالغین می شود و به قسمت داخلی رانها گسترش می یابد.
۳-موهای صورت زیادتر شده و به سمت گونه ها کشیده می شود.
۴-در آخرین مرحله ی رویش موها ، موهای سینه ظاهر می شود.
۵-با شروع بلوغ ، حنجره شروع به رشد می کند و با بزرگ شدن حنجره صدای نوجوان تغییر می یابد به صورتی که ابتدا صدای او دورگه شده و در نهایت صدای او بم و مردانه می شود. در این مرحله رشد حنجره پایان می یابد.

تغییرات رفتاری، عاطفی در دوران بلوغ
در دوران بلوغ علاوه بر تغییرات در بدن، تغییراتی در احساسات، تصورات، خواسته ها و امیال نوبالغان بوجود می آید، افکار و وابستگی ها و روابط دوران کودکی و طفولیت فراموش می شوند. کاهلی و سستی، نافرمانی از کلانسالان و بزرگترها، خیره سری، مقاومت در برابر پند و اندرز والدین، تمایل شدید به ارتباط نزدیک و صمیمی با دوستان و همچنان گفتگوهای پنهانی و طولانی با آنها، حساسیت نسبت به آراستگی و ستره گی ظاهر و آرایش از ویژه گیهای این دوران است.
دختر بالغ مایل است در رفت و آمد، انتخاب دوست، تفریح آزاد باشد و اگر والدین همانند دوران کودکی به آنان امر و نهی کنند، آنها در اصل مخالفت می کنند، البته بنا به عنعنه ای که در جامعه ما حاکم است، امکان دارد این مخالفت را بروز ندهند و آشکار نمایند ولی در هر حال از این مسایل ناراحت شده و رنج می برند.
بناءً پدر و مادر نیز باید سعی کنند با توجه مستقیم و نظارت دایم و دستوری دخترشان را آزار ندهند بلکه به اصطلاح «کنترل از راه دور» بر او داشته باشند و تا حدی که مضر سعادت او نباشد او را در مسائل آزاد گذارند و با مهربانی و عطوفت مسیر صحیح را برایش مشخص نمایند، از این روست که در دین اسلام خوشرویی و ملاطفت اساس برخورد با نوجوانان را تشکیل می دهد.
در ادامه به مهمترین ویژگیهای این دوران اشاراتی می گردد که در خور تأمل هستند.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *