مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه تاثیر بلوغ جسمی و جنسی پسران بر تمرکز، اضطراب و استرس

پرسشنامه تاثیر بلوغ جسمی و جنسی پسران بر تمرکز، اضطراب و استرس

هدف: بررسی تاثیر بلوغ جسمی و جنسی پسران بر تمرکز (تمرکز، اضطراب و استرس)
تعداد سوال: 25
تعداد بعد: 5
شیوه نمره گذاری: دارد
منبع: محقق ساخته
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 27000 تومان

خرید فایل

Desc (1)

ترم آخر: طراحی پرسشنامه با بیشترین کیفیت و کمترین هزینه

پرسشنامه تاثیر بلوغ جسمی و جنسی پسران بر تمرکز، اضطراب و استرس

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

تغییرات جسمی و جنسی در اوایل بلوغ
مرحله ي اول بلوغ از 5/10 تا 14 سالگي در پسران شروع مي شود و 6 ماه تا 2 سال به طول مي انجامد. اين مرحله با تغييرات هورموني شروع مي شود و در آن هورمون رشد و هورمون جنسي مردانه ( تستوسترون ) ترشح مي شود . كه تغييرات زير از نشانه هاي تغيير جسمي و جنسي در اوايل بلوغ است :
1-افزايش وزن و قد در اين مرحله كمي بيشتر از سالهاي قبل از بلوغ است. به طوري كه تنها 2 كيلوگرم به وزن و 6 تا 8 سانتي متر در هر سال به قد اضافه مي شود .
2-پسران ، بر خلاف دختر ها كه چربي بدنشان افزايش مي يابد ، بيشتر عضلاني مي شوند و در طي دوران بلوغ حجم عضلاتشان افزايش مي يابد، اما اين افزايش در اوايل بلوغ ناچيز و جزئي است.
3-بيضه ها شروع به بزرگ شدن مي كنند و سپس ساير قسمتهاي دستگاه توليد مثل كه در ساختمان و عملكرد دساگاه توليد مثل شرح داده شده رشد مي كنند.
4-تحت تاثير هورمون تستوسترون موهاي ناحيه زهار ( اطراف محل ادرار ) ظاهر مي شوند.در اوايل بلوغ اين موها ظريف و نرم هستند و در اطراف محل ادرار قرار دارند.
5-تحت تاثير هورمون هاي جنسي مردانه ( تستوسترون ) ، غده هاي چربي افزايش يافته و بزرگ مي شوند و چربي بيشتري ترشح مي كنند. قسمت اضافه ي اين چربي در دهانه ي غده ي چربي تجمع يافته و سفت مي شود .بدين ترتيب دهانه ي غده ي چربي مسدود مي شود و محيط مناسبس براي رشد باكتريها و ايجاد جوشهاي غرور نوجواني مي شود. جوشهاي غرور يكي از خصوصيات طبيعي تكامل در طي دوران بلوغ محسوب مي شوند كه در صورت زياد بودن و يا چركي شدن تحت درمان قرار گرفت .
6-تغييرات جنسي نيز هم زمان با تغييرات جسمي بلوغ اتفاق مي افتد. حدودا يك سال بعد از شروع رشد بيضه ها و همزمان با ظاهر شدن موهاي اطراف محل ادرار ، احتلام شبانه و خروج مايع مني اتفاق مي افتد.

تغییر جسمی و جنسی در اواخر بلوغ
در اين مرحله از بلوغ ؛ بدن به اندازه و خصوصيات بالغين جوان مي رسد.اين مرحله از 14 سالگي تا 16 سالگي ادامه مي يابد . تغييرات اين مرحله شامل موارد زير است :
1-رشد قدي تنها مختصري بعد از جهش دي مرحله ي مياني بلوغ ادامه مي يابد.
2-موهاي ناحيه اطراف محل ادرار بيشتر شده و شبيه بالغين مي شود و به قسمت داخلي رانها گسترش مي يابد.
3-موهاي صورت زيادتر شده و به سمت گونه ها كشيده مي شود.
4-در آخرين مرحله ي رويش موها ، موهاي سينه ظاهر مي شود.
5-با شروع بلوغ ، حنجره شروع به رشد مي كند و با بزرگ شدن حنجره صداي نوجوان تغيير مي يابد به صورتي كه ابتدا صداي او دورگه شده و در نهايت صداي او بم و مردانه مي شود. در اين مرحله رشد حنجره پايان مي يابد.

تغییرات رفتاری، عاطفی در دوران بلوغ
در دوران بلوغ علاوه بر تغییرات در بدن، تغییراتی در احساسات، تصورات، خواسته ها و امیال نوبالغان بوجود می آید، افکار و وابستگی ها و روابط دوران کودکی و طفولیت فراموش می شوند. کاهلی و سستی، نافرمانی از کلانسالان و بزرگترها، خیره سری، مقاومت در برابر پند و اندرز والدین، تمایل شدید به ارتباط نزدیک و صمیمی با دوستان و همچنان گفتگوهای پنهانی و طولانی با آنها، حساسیت نسبت به آراستگی و ستره گی ظاهر و آرایش از ویژه گیهای این دوران است.
دختر بالغ مایل است در رفت و آمد، انتخاب دوست، تفریح آزاد باشد و اگر والدین همانند دوران کودکی به آنان امر و نهی کنند، آنها در اصل مخالفت می کنند، البته بنا به عنعنه ای که در جامعه ما حاکم است، امکان دارد این مخالفت را بروز ندهند و آشکار نمایند ولی در هر حال از این مسایل ناراحت شده و رنج می برند.
بناءً پدر و مادر نیز باید سعی کنند با توجه مستقیم و نظارت دایم و دستوری دخترشان را آزار ندهند بلکه به اصطلاح «کنترل از راه دور» بر او داشته باشند و تا حدی که مضر سعادت او نباشد او را در مسائل آزاد گذارند و با مهربانی و عطوفت مسیر صحیح را برایش مشخص نمایند، از این روست که در دین اسلام خوشرویی و ملاطفت اساس برخورد با نوجوانان را تشکیل می دهد.
در ادامه به مهمترین ویژگیهای این دوران اشاراتی می گردد که در خور تأمل هستند.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *