مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / دسته‌بندی نشده / دانلود مقاله یادگیری و موانع آن

دانلود مقاله یادگیری و موانع آن

LearningPhilosophyWordle

دانلود مقاله یادگیری و موانع آن
تعداد صفحات: 9
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: رایگان

دانلود رایگان

ترم آخر: پیشگام در طراحی ابزارهای پژوهشی

گزیده ای از متن:

معلمان و اساتید فقط 34 درصد وقت کلاس را صرف تدریس می کنند  وقت باقی مانده یا صرف نوعی از وظایف اجتماعی می شود و یا صرف کارهای بی ارزش و وقت گیر دیگر ( 1 – صفحه 43)

همانطور که از متن فوق می توان استباط کرد ؛و با توجه به تحقیق و بررسی بعمل آمده در بیش از هزار نفر ساعت و یکصد کلاس درس و آمار استخراج شده؛ 43 درصد وقت کلاس و معلم ( بصورت میانگین) صرف درس دادن می شود .حال سوال اینجاست چند درصد این رقم سهم  یاددهی شده است؟ چون آموزش دادن، راحت است، چون فعالیتی است در خصوص انتقال دانش ، اطلاعات و مفاهیم  ولی یاد دادن فرآیندی است برنامه ریزی شده که در آن مطالب با تعامل و فعالیت ذهنی فراگیران رخ می دهد. آموزش دادن  و یاددادن دو مفهوم جدا از هم ولی همراستا هستند . با دو کارایی و عملکرد متفاوت ؛ اول می بایست این مفاهیم را درک و سپس مشگل گشایی نمود.

مک گررگور(1-صفحه251)؛ تدریس مجموعه فعالیت های جسمی و ذهنی معلم برای انتقال اطلاعات به فراگیر را درس دادن یا آموزش معنی کرده است و یا فلاندرز معتقد است ؛ تدریس یک فعالیت منسجم برای ارتقاء سطح علمی مخاطب است و این راهبرد های آموزشی می تواند آمرانه و یا تعاملی باشد(1-صفحه257).

 تدریس محتوای آموزشی در کلاس درس را بر اساس گام های هدف های آموزشی بلوم برنامه ریزی می کنند و فقط منظور تغییر در رفتار قابل مشاهده است( رفتاری که انتظار داریم ، فراگیر از خود نشان دهد) برای تعیین هدف های رفتاری و طراحی سوالات آزمون پایانی تدریس؛ در حالیکه یاددهی بر اساس گام های نظریه گانیه در پنج طبقه یا مرحله ،برنامه ریزی می شود که بالاترین سطح آن راهبرد شناختی است و این گام ها مطابق با یافته های روانشناسی تربیتی و رشد کودک می باشد.(2-صفحه61)

آموزش مجموعه فعالیتی است که معلم انجام می دهد و هنرپیشه اصلی این سریال اوست و بنا به نظریه یوریچ (1-صفحه40) ایشان اکثراً معلم – مجری هستند ؛ فراگیر فقط شنونده ،یا ببینده بوده و هنرپیشه غیر فعال در سیاهی لشگر این سریال است ؛ ارتباط در این کلاس بیشتر یکسویه  و کلاس ها چهار گوش ؛ پر جمعیت و کتاب ها بصورت متمرکز (یکسان چاپ) می باشد. شاگرد زرنگ در این مفهوم ، فردی است که حافظه قوی داشته و در هنگام تدریس ساکت است. نمونه شدن معلم؛ به سابقه است نه خلاقیت.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *