مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه عوامل مؤثر بر عملکرد معلم الکترونیکی

پرسشنامه عوامل مؤثر بر عملکرد معلم الکترونیکی

هدف: ارزیابی عوامل مؤثر بر عملکرد معلم الکترونیکی (دانش تخصصی، فناوری، مدیریت و رهبری، تسلط به پداگوژی، شخصیت)
تعداد سوال: ۲۵
تعداد بعد: ۵
شیوه نمره گذاری: دارد
منبع: محقق ساخته (با اقتباس از مقاله)
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط ۳۹۰۰ تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه عوامل مؤثر بر عملکرد معلم الکترونیکی

تعریف معلم الکترونیک

به عبارت ساده آمورش الکترونیکی به ما قدرت یادگیری خارج از محیط فیزیکی کلاس و دانشگاه را میدهد . آموزش از راه دور هم اکنون سالها است که در دنیا متداول و رایج است . اما ترکیب این نوع آموزش با اینترنت منجر به ابداع روش جدیدی از نحوه تدریس به نام e-learning شده است.
آموزش الکترونیکی در عین حال که بسیار موثر و کار آمد است از لحاظ تجاری نیز مقرون به صرفه است و به سرعت قابل دسترسی برای تمامی افراد از هر قشر و موقعیتی می باشد . یکی از نکاتی که در این روش از آموزش توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب کرده است ، آزادی در انتخاب موضوعات و سر فصلهای مورد علاقه افراد است . در این روش هیچ کس برای آموزش حد و مرزی روشن ندارد و به راحتی میتواند به اطلاعات تمامی رشته های علمی در حداقل زمان ممکن دسترسی پیدا کند.
●روشهای اصلی آموزش الکترونیکی :
می توان از نظر کلی e-learning را به سه دسته اصلی تقسیم نمود .
۱ ـ یادگیری شخصی : در این روش شخص خود رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در اینترنت به جستجو و تحقیق در مورد آن می پردازد و سوالات خود را از استادان رشته ها به صورت غیر مستقیم می پرسد .
۲ ـ یادگیری جمعی : در این روش گفتگو اینترنتی ( chat ) نقش بزرگی را بازی می کند . با استفاده از این شیوه شاگردان به طور همزمان در اینترنت حضور پیدا خواهند کرد و در مورد یک موضوع درسی بحث و گفتگو خواهند کرد. یک نفر در این بحث نقش مدیر و راهنما را بازی خواهد کرد و نکات و سوالات را برای بحث و گفتگو مطرح خواهد نمود.
۳ ـ کلاسهای مجازی : این روش که بهترین و موثرترین شیوه آموزش الکترونیک به شمار می آید، برپایه فناوری کنفراس های ویدئویی شکل گرفته است . در این روش معلم و شاگرد تصویر یکدیگر را دیده و به صحبت و تبادل نظر می پردازند.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *