مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه بررسی تأثیر فشارهای سازمانی بر یکپارچه سازی تأمین کنندگان (عرضه کنندگان) و عملکرد مالی

پرسشنامه بررسی تأثیر فشارهای سازمانی بر یکپارچه سازی تأمین کنندگان (عرضه کنندگان) و عملکرد مالی

هدف: بررسی تأثیر فشارهای سازمانی بر یکپارچه سازی تأمین کنندگان (عرضه کنندگان) و عملکرد مالی (تاثیر فشارهای قانونی عرضه کنندگان کالا بر یکپارچه سازی سیستم ها، تاثیر فشارهای قانونی عرضه­ کنندگان کالا بر یکپارچه­سازی فرآیند، تاثیر فشارهای تقلیدی عرضه­ کنندگان کالا بر یکپارچه­سازی سیستم­ها، تاثیر فشارهای تقلیدی عرضه­ کنندگان کالا بر یکپارچه­سازی فرآیند، تاثیر فشارهای اجباری عرضه­ کنندگان کالا بر یکپارچه­سازی سیستم­ها، تاثیر فشارهای اجباری عرضه­ کنندگان کالا بر یکپارچه­سازی فرآیند، تاثیر یکپارچه­سازی سیستم­ ها بر  عملکرد مالی، تاثیر یکپارچه­سازی فرآیند  بر عملکرد مالی)
تعداد سوال: 24
تعداد بعد: 8
شیوه نمره گذاری: دارد
منبع: محقق ساخته
نوع فایل: WORD 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 29000 تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه بررسی تأثیر فشارهای سازمانی بر یکپارچه سازی تأمین کنندگان (عرضه کنندگان) و عملکرد مالی

در گذشته شرکت‌هایی که در عرضه کالا یا گروهی از کالاها با هم کار می‌کردند، سعی داشتند تا از یکدیگر جدا باشند و بر حفظ یا بهبود عملکرد خود تمرکز نمایند. اما امروزه با توجه به چالش‌های پیش رو و هزینه زیاد موجودی‌هایی که در سیستم‌های عرضه گسسته برای پاسخ‌گویی به مشتریان لازم است و نیز افزایش سطح ارائه خدمت به مشتریان، شرکت‌ها باید با یکدیگر در زنجیره‌ها یا شبکه‌های تأمین و نه به صورت جزیره‌های دور افتاده از هم کار کنند. بنابراین، یکی از عوامل کلیدی موفقیت زنجیره‌های تأمین فراهم آوردن امکان همیاری و همکاری اعضای آن‌ها است. این سطح از همکاری را یکپارچه سازی زنجیره تأمین می‌نامند.
یکپارچگی زنجیره تأمین به عنوان درجه‌ای تعریف می‌شود که تولیدکننده به همکاری استراتژیک با شرکای زنجیره تأمین می‌پردازد و به طور مشترک فرایندهای درون و برون سازمانی را مدیریت می‌کند ((B. Flynn & et al,2010. هدف از این کار دستیابی به جریاناتی اثر بخش و کارا از محصولات و خدمات، اطلاعات، پول و تصمیمات است تا برای مشتریان با حداقل هزینه و سرعت بالا حداکثر ارزش را ارائه نماید(Frohlich and Westbrook,2001)…..

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *