مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه نیاز به شناخت کاسیوپو و پتی

پرسشنامه نیاز به شناخت کاسیوپو و پتی

هدف: سنجش نیاز به شناخت در افراد
تعداد سوال: 34
شیوه نمره گذاری و تفسیر: دارد
روایی و پایایی: دارد
منابع: دارد
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3400 تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه نیاز به شناخت کاسیوپو و پتی

مطالب مرتبط:

1- پرسشنامه نیاز به شناخت

شناخت، اصطلاحی کلی است که برای نشان دادن همه جنبه های گوناگون دانستن از جمله ادراک، داوری، استدلال، به خاطرآوردن، تفکر و تصور به کار می رود و به طور سنتی برای معرفی یک وجه تجربه که با تمایل و انفعال فرق دارد به کار برده شده است.

پس به صورت خلاصه شناخت یعنی«مجموعه ای از اعتقادها، افکار، نگرش ها، انتظارها و رویدادهای ذهنی دیگر».(روزنهان و سلیگمن، 1385 ، 539)

شناخت یک مسئله بسیار قدیمی است و بیش از دو هزار سال از عمر آن می گذرد. در فلسفه و حکمت اسلامی بابی تحت عنوان «نظریة المعرفة» یعنی «نظریه شناخت» وجود ندارد ، ولی اغلب مسائلی که در باب شناخت مطرح است به طور متفرقه در مسائل مربوط به علم، ادراک، عقل و معقول، مسائل مربوط به وجود ذهنی و مسائل مربوط به نفس و کیفیات نفسانی مطرح شده است.

افلاطون سه جنبه را برای روح تشخیص داده بو: عقلانی، هیجانی، اخلاقی یا شناختی، انفعالی، تمایلی.

ارسطو این نظر را به منظور متمایز ساختن قابلیت های ذهنی یعنی قابلیت های تعقلی یا استدلال ( شناختی یا فکری یا عقلانی) و شهوانی(هیجانی و اخلاقی) تغییر داده است.

این گروه سه گانه: شناخت، احساس یا انفعال و تمایل در قرن هجدهم از طریق تیتنس(1807- 1736) و کانت (1724-1804) به صورت طرحی برای طبقه بندی کارکردهای روانی احیاء شد.

بنابراین از قدیم به اهمیت این مسئله، کم و بیش پی برده بودند ولی امروز فلسفه های دنیای جدید بیشتر و بیشتر در اطراف نظریه شناخت دور می زند.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *