مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه جبهه گیری هنگام مشکلات با همسر

پرسشنامه جبهه گیری هنگام مشکلات با همسر

هدف: سنجش جبهه گیری هنگام مشکلات با همسر

تعداد سوال: 22
شیوه نمره گذاری: دارد
منبع: نامشخص
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 1900 تومان

خرید فایل

Desc (1)

 پرسشنامه جبهه گیری هنگام مشکلات با همسر

ازدواج کردن کار ساده‌اي است. اما متاهل ماندن سخت‌ است. در زير به توصيه‌هاي متخصصين درمورد اشتباهاتي که اکثر خانم‌ها در ازدواج مرتکب مي‌شوند که باعث سست شدن پايه‌هاي زندگي‌شان مي‌شود، اشاره مي‌کنيم.

1 – هميشه سعي در راضي نگه داشتن شوهرتان داريد

بعضي از خانم‌ها براي چيزهايي که مي‌خواهند سريع عقب مي‌کشند. در چنين روابطي زن صرفاً يک وسيله براي شوهر است نه يک شريک کامل و برابر در ازدواج. اين خانمها همه زندگي‌شان را وقف شوهرشان مي‌کنند و چيزي براي خودشان باقي نمي‌گذارند.

بيشتر وقت‌ها دليل اين کارشان اين است که از شروع دعوا و ناراحتي مي‌ترسند و يا به طريقي ناخودآگاه تصور مي‌کنند که براي حفظ يک رابطه، بايد خواسته‌هاي خودشان را کنار بگذارند. اين رفتار موجب خشمي مي‌شود که بالاخره طغيان خواهد کرد.

راه‌حل چيست؟

دغدغه‌هايتان را، چه در مورد کار خانه باشد، چه تربيت بچه‌ها يا نگذراندن وقت کافي با شوهرتان يا براي خودتان، به طريقي منطقي مطرح کنيد. مثلاً ممکن است شوهرتان دوست داشته باشد آخر هفته‌ها را نيز به کار کردن بگذراند، اما شما بخواهيد که او وقتش را با خانواده‌اش بگذراند. مي‌توانيد اين را با او مطرح کنيد و به طريقي مسالمت‌آميز راه‌حلي براي موضوع پيدا کنيد.

2 – توقعاتتان را روشن بيان نمي‌کنيد

زوج‌هايي که زندگي زناشويي موفقي دارند، از همان ابتداي ازدواج توقعات و انتظارات خودشان را چه در مورد تقسيم کار، چه نگهداري بچه‌ها و چه درمورد مسايل مالي، براي هم روشن کرده‌اند. اما خيلي‌ها اين بحث‌ها را در ابتداي ازدواج نداشته‌اند و طبق چيزي که در ذهنشان مي‌گذرد عمل مي‌کنند چون اينطور بزرگ شده‌اند و تصور مي‌کنند که چيزي که براي آنها خوب است براي همسرشان هم قطعاً مفيد خواهد بود. اگر انتظارات دو طرف متفاوت باشد و دو طرف دچار سوءتفاهم در اين زمينه باشند، خشم و عصبانيتي در آنها ايجاد خواهد شد.

3 – لحن حرف زدن را دست‌کم مي‌گيريد

هر کسي که حرف بزند، چه زن و چه مرد، لحن صحبت اگر آميخته با کمي منفي‌گرايي باشد، مطمئناً ايجاد مشکل خواهد کرد.

اگر نگراني داريد، آنها را به طريقي احترام‌آميز به زبان آوريد، نه به طريقي آزرده‌خاطر و کلافه.

به هر ترتيبي که شده، چيزي که اذيتتان مي‌کند را در ميان بگذاريد. اما اين کار را به طريقي انجام دهيد که بتوانيد به راه‌حل برسيد نه اينکه راه‌حل را از شما دورتر کند.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *