مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه بررسی و اولویت بندی مشکلات عمده نظام ارزشیابی آموزشی در مدارس

پرسشنامه بررسی و اولویت بندی مشکلات عمده نظام ارزشیابی آموزشی در مدارس

هدف: بررسی و اولویت بندی مشکلات عمده نظام ارزشیابی آموزشی در مدارس (درونداد (یادگیرندگان و معلمان)، فرایند (برنامه درسی)، برونداد (سوالات))

تعداد سوال: 27
تعداد بعد: 3
شیوه نمره گذاری: دارد
تفسیر: دارد
منبع: محقق ساخته
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 35000 تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه بررسی و اولویت بندی مشکلات عمده نظام ارزشیابی آموزشی در مدارس

در گذشته با حاكميت ديدگاه هاي رفتاري، در فرآيند يادگيري، عوامل خارج از دانش آموز، بسيار مهم‌تر تلقي مي شدند و يادگيرنده كمتر نقش فعال و تأثيرگذار دراين فرآيند را دارا بود؛ به همين دليل آموزش به گام هاي كوچك و ساده تقسيم مي گرديد؛ زيرا باور بر اين بود كه با ادغام اين گام هاي كوچك، يادگيري هاي پيچيده اتفاق خواهد افتاد » (سيف، 1387 : 210). اما ظهور و توسعه ي ديدگاه هاي شناختي و شاخه هاي جديد در آن، همانند سازنده گرايي، يادگيري هاي پيچيده تري همانند تفكر، استدلال، استنباط و … اهميت يافت و بر نقش فعال دانش آموز در فرآيند يادگيري و جايگاه ممتاز آن تأكيد و توجه شد. بنابراين روش هاي ارزشيابي نيز بر اساس يادگيري به شيوه هاي جديد، چون آزمون هاي عملكردي، پوشه‌ي كار و … كه بتواند با ايجاد موقعيت هاي واقعي تر، ارزشيابي نمايند، تغيير مي يابد كه گام نخست آن، اجراي ارزشيابي توصيفي در دوره ي ابتدايي است.

شرايط جديد و نيازهاي نوين نيز، از ديگر عوامل مؤثر در تغيير است. به عبارتي تحول همه جانبه در زندگي، متناسب با دست آوردهاي جهاني در عرصه ي IT و مناسبات اجتماعي، مهارت هاي خاص، تجارب مفيد حاصل شده از مطالعه ي روش هاي اجرايي سنجش و ارزشيابي توسط آموزگاران گرامي در سراسر كشور، و موفقيت هاي نظام هاي ارزشيابي در ساير ملل، زمينه اي را فراهم داشته تا افراد و جامعه از نظام هاي آموزشي، انتظارات تازه اي، متفاوت با گذشته را داشته باشند. بر همين اساس در شرايط فعلي ايجاب مي نمايد، در ارزشيابي تحصيلي نيز، شيوه ها و ابزارهايي به كار گرفته شود تا نظام هاي آموزشي بتوانند به اين انتظارات تازه پاسخ گو باشند

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *