مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه سنجش ذهنیت فلسفی سلطانی

پرسشنامه سنجش ذهنیت فلسفی سلطانی

هدف: سنجش میزان ذهنیت فلسفی افراد مختلف

تعداد سوال: 60
شیوه نمره گذاری: دارد
تفسیر نتایج: دارد
روایی و پایایی: دارد
منابع: دارد
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 1800 تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه سنجش ذهنیت فلسفی سلطانی

تعریف ذهنیت فلسفی

ذهنيت معادل كلمه Mindedness است و به معناي توانايي ذهن، شيوه تفكر، محصول طرز فكر و يا تصوير ذهني بيان شده است. به عبارت كامل­تر، ذهنيت فلسفي نيرويي است كه داراي تمركز فكر، حساسيت در مقابل ادراك و پيوند بين آنها، جهت فهم حقايق است.

توانايي­ها و آمادگي فرد جهت ارزش­گذاري و قضاوت صحيح و عادت به تفكر خلاق، ذهنيت فلسفي خوانده مي­شود.  ذهنيت فلسفي ابزاريیست براي كمك به افراد در تفكر صحيح و داشتن قضاوت­هاي .

ذهنیت فلسفی دارای ۳ بعد یا مولفه است:

جامعیت:فرد دارای ذهن فلسفی، در بعد جامعیت با یک کل نگری، موارد خاص را در ارتباط با زمینه­ای وسیع می­نگرد و در پی سازماندهی حقایق و شکیبایی در تفکرات عمیق نظری است تا اجزاء را در ارتباط با هم و در ارتباط با یک زمینه وسیع بنگرد .

تعمق: در تعمق، فرد مسائل و آنچه را که مسلم فرض می­شود مورد سوال قرار می­دهد. برای چنین فردی هیچ چیز از قبل پذیرفته شده نیست.چنین فردی پس از شناخت مبانی یک موقعیت، به تجزیه و تحلیل و توضیح معانی تلویحی موقعیت­ها می­پردازد

انعطاف پذیری:این بعد از ذهنیت فلسفی بر عدم تحجر و تحت تاثیر فشار­های محیطی، عاطفی و روانی قرار نگرفتن تاکید دارد. فردی که این بعد از ذهنیت را داراست در برخورد با مسائل خصوصاً امور متضاد، پدیده­ها را از جهات مختلف مورد بررسی و مشاهده قرار می­دهد و در موقعیت­های مبهم فردي آرام و علاقه­مند به عمل کردن در موقعیت ابهام آمیز می­باشد.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *