مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه ادراک از قیمت محصول لیچتنستین و همکاران (1993)

پرسشنامه ادراک از قیمت محصول لیچتنستین و همکاران (1993)

هدف: ارزیابی رفتار مصرف کننده نسبت به قیمت محصول از ابعاد مختلف (آگاهی از ارزش، آگاهی از قیمت، تمایل به استفاده از کوپن، تمایل به استفاده از حراج، خبره قیمت، الگوی کیفیت – قیمت، حساسیت به پرستیژ)

تعداد سوال: 42
شیوه نمره گذاری و تفسیر: دارد
منابع: دارد
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3400 تومان

خرید فایل

Desc (1)

مطالب مرتبط:

1 – پرسشنامه تاثیر بازاریابی و نوآوری بر فروش محصولات

۲- پرسشنامه اشتیاق به محصول کاپفرر و لورنت

۳- پرسشنامه بررسی وضعیت فروش محصولات (چرم)

4- پرسشنامه آگاهی از ارزش اقتصادی محصول

پرسشنامه ادراک از قیمت محصول لیچتنستین و همکاران (1993)

تعریف قیمت 

قیمت هزینه ای است که مشتری باید برای محصول یا خدمات شما پرداخت کند. قیمت گذاری در یک محیط رقابتی، کاری بسیار بحرانی و چالش برانگیز است. اگر شما قیمت را بسیار پایین تعیین کنید، میزان فروش و هزینه های تان افزایش خواهد یافت و اگر قیمت را بسیار بالا و گران تعیین کنید، بعضی از مشتریان تان به آغوش رقبای منتظرتان پناه می برند. تصمیم گیری برای قیمت گذاری، شامل نقطه قیمت،لیست قیمت، تخفیف ها، زمان بازپرداخت و… است.
قیمت گذاری در بازار رقابتی و بازار آزاد، محور بسیاری از معاملات است. هنگامی که مشتری یک محصول را با قیمت مورد انتظار یافت، معامله را انجام خواهد داد و سایر انتخاب¬ها را نادیده خواهد گرفت. بنابراین، بالا بردن یا پایین آوردن قیمت، میزان فروش را تنظیم خواهد کرد. این نکته، استدلال و دلالت¬هایی برای چرخه عمر محصولات دارد. هنگامی که محصول شما، به عنوان یک محصول جدید و منحصر به فرد جلوه می¬کند، شما می¬تواند قیمت را بی¬محابا بالاتر ببرید، اما باید قیمت را هم¬زمان با ظهور رقبا و جایگزین¬های جدید در مرحله بلوغ چرخه عمر محصول، پایین تر بیاورید.
معمولاً انعطاف پذیری شما در قیمت گذاری، نقشی منحصر به فرد در محصولات و خدمات¬تان دارد. چرا که مشتریان، در تعیین ارزش بسیاری از محصولات منحصر به فرد، همانند یک گیتار سفارشی یا یک اتومبیل اسپرت مدل ام جی سال 1962 کار دشواری پیش رو دراند. اگر تعداد آن¬ها کم باشد، ارزش¬گذاری مشکل است. عکس آن نیز در بین اجناس و محصولاتی همانند روغن سرخ کردنی و سیم پیچی الکتریکی وجود دارد. فروشندگان در این گونه موارد انعطاف¬پذیری کمتری دارند. اگر آنها محصول را گران تر از قیمت رایج بازار بفروشند، میزان فروش کاهش می¬یابد. اگر قیمت¬ها را پایین¬تر بیاورند، میزان فروش موقتاً افزایش می یابد و سطح قیمت پایین تر رقبا می شود و سبب می-شود که رقبا نیز قیمت های خود را پایین تر بیاورند و در نتیجه سودآوری و درآمد تمام فروشندگان در آن بازار تغییر کند.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *