مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه تعلق اجتماعی

پرسشنامه تعلق اجتماعی

هدف: بررسی میزان تعلق اجتماعی در افراد

تعداد سوال: 8
شیوه نمره گذاری: دارد
تفسیر: دارد
منبع: محقق ساخته (نامشخص)

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 1500 تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه تعلق اجتماعی

تعریف تعلق اجتماعی

عضویت احساسی است که یک فرد بخشی از وجود خود را به عضو شدن در گروه اعطا می کند و بنابراین حق دارد که به آن تعلق داشته باشد (آرونسون و میلز، ۱۹۵۹؛ باس و پورتنوی، ۱۹۶۷). احساسی از تعلق، و قسمتی از گروه بودن است (بکمن و سکورد، ۱۹۵۹). عضویت محدودیت هایی هم دارد؛ این بدین معناست که افرادی وجود دارد که به گروه تعلق دارند و افرادی هم هستند که به آن تعلق ندارند. محدودیت ها، امنیت احساسی اعضا را برای آشکارسازی نیازها و احساسات و برای ایجاد صمیمیت ضروری می سازد (بین، ۱۹۷۱؛ الریچ و گراون، ۱۹۷۱؛ وود، ۱۹۷۱).
مشکل سازترین ویژگی این بخش از تعریف، محدودیت های آن است. کای اریکسون (۱۹۶۶) در کتاب پیورتین های خودسر اثبات میکند که این گروه ها از افراد منحرف برای ایجاد محدودیت ها استفاده میکنند. او تبعید آنه هوچینسون بعنوان یک مرتد در سال ۱۶۳۷، تعقیب فرقه کویکر از سال ۱۶۵۶ تا ۱۶۶۵، و محاکمه ناعادلانه سالیم در سال ۱۶۹۲ را نام می برد. اریکسون برای هر کدام از این اتفاقات، نشان میدهد که چطور احساس دستوردهی و اقتدار در حال بدتر شدن بود و چطور نیاز به مسئله ای وجود داشت که پیورتین ها توسط آن میتوانستند با هم متحد شوند. جامعه در هر حالت به یک منحرف برای متهم کردن و تنبیه کردن بعنوان یک کل، نیاز داشت.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *