مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه انگیزه های مشاركت زنان در ورزش

پرسشنامه انگیزه های مشاركت زنان در ورزش

هدف: بررسي انگيزه زنان از مشاركت در ورزش از ابعاد مختلف (لذت و آرامش، كسب موفقيت و شناخت، بعد اجتماعي، تناسب اندام، سلامتي و بهداشت، برتري طلبي، پيشگيري و درمان بيماريها، مهارت)

تعداد سوال: 37
تعداد بعد: 8
شيوه نمره گذاري و تفسير: دارد
روايي و پايايي: دارد
منبع: دارد
نوع فايل: word 2007

همين الان دانلود كنيد

قيمت: فقط 3400 تومان

خريد فايل

Desc (1)

پرسشنامه انگيزه هاي مشاركت زنان در ورزش 

تعریف انگیزه

انگیزش انگیزش به فرایندهایی ارتباط دارد که به رفتار نیرو و جهت می­دهد. این فرایندها عبارتند از: نیازها، شناخت­‌ها، هیجان­هاو رویدادهای بیرونی. نیازها با شرایط درونی فرد که برای ادامه زندگی و رشد و سلامتی ضروری است، مرتبط است. شناخت‌ها، عقاید، باورها، رویدادهای ذهنی، انتظارات و خودپنداره را شامل می‌گردد که نحوه تفکر را بیشتر نشان می‌دهد. هیجان‌ها، به صورت پدیده‌های ذهنی، زیستی، هدفمند و اجتماعی و چند بعدی هستند (ایزارد، ۱۹۹۳). رویدادهای بیرونی، مشوق­هایی که رفتار فرد را نیرومند می­سازد و به سمت رویدادهایی هدایت می­کنند حال این رویدادها ممکن است از پیامدهای مثبت یا آزاردهنده خبر دهند.

انگیزش را معمولاً به سه طریق نشان می­دهند: رفتار، فیزیولوژی و گزارش­ شخصی. رفتارهای باانگیزه شامل: تلاش، نهفتگی، پایداری، انتخاب، احتمال پاسخ، جلوه ­های صورت و حالت­های بدن را شامل می­شود. فعالیت سیستم عصبی مرکزی و هورمونی برای درک شالوده زیستی انگیزش و هیجان که اطلاعات بیشتری را در اختیار ما می­گذارند فیزیولوژی انگیزش را بیان می­کند. در نهایت، گزارش شخصی است که از طریق مصاحبه ­ها و پرسشنامه­‌ها اندازه‌گیری می­گردد. در بررسی انگیزش معمولاً موضوعاتی که مطرح می­گردد به ترتیب:

  1. انگیزش برای سازگاری و انطباق مفید است.
  2. انگیزه­ ها توجه را هدایت می­کنند.
  3. انگیزه‌ها در طول زمان تغییر می­کنند و بر رفتار تأثیر گذارند.
  4. انگیزش انواع مختلفی دارد.
  5. انگیزش گرایش­های نزدیکی و دوری را در برمی گیرد.
  6. در بررسی انگیزه‌ها، می‌توان متوجه شد که افراد چه چیزی را می­خواهند.
  7. برای شکوفا شدن انگیزش به شرایط حمایت­ کننده نیاز داریم.
  8. هیچ چیز به اندازه نظریه خوب مفید نیست.[۱]

تمایل به انجام کار در گرو توانایی فرد است تا بدان وسیله نوعی نیاز تأمین گردد. می‌توان انگیزش را بر حسب رفتار عملی تعریف کرد. کسانی که تحریک شوند نسبت به کسانی که تحریک نشوند تلاش بیشتری می‌نمایند.[۲] انگیزش علت رفتارها است. انگیزش به عوامل موجود در یک فرد اشاره دارد که رفتار را در جهت یک هدف فعال می‌سازند.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *