مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه طرحواره يانگ (فرم كوتاه)

پرسشنامه طرحواره يانگ (فرم كوتاه)

هدف: ارزيابي طرحواره هاي مختلف در افراد (محروميت هيجاني، رهاشدگي، بي اعتمادي/بدرفتاري، انزواي اجتماعي/بيگانگي، نقص/شرم، شكست، وابستگي/بي كفايتي، آسيب پذيري در برابر ضرر و بيماري، گرفتار، اطاعت، ايثار، بازداري هيجاني، معيارهاي سرسختانه، استحقاق، خويشتن داري/خودانضباطي ناكافي).

تعداد سوال: 75
تعداد خرده مقياس: 15
شيوه نمره گذاري: دارد
منبع: دارد
نوع فايل: word 2007

همين الان دانلود كنيد

قيمت: فقط 3400 تومان

خريد فايل

Desc (1)

 پرسشنامه طرحواره يانگ (فرم كوتاه)

طرحواره چیست؟

چارچوب فکری یا طرز نگرش افراد به زندگی که بسته به تفاوت های شخصیتی و الگوی تربیتی، متفاوت است و در طول زمان بر اثر تجربیات متعدد برای فرد به اثبات می رسد، «طرحواره» نام دارد.این چارچوب فکری همان باورهایی است که به تفاوت افراد در برخورد با اطرافیان، نگاه به زندگی، شیوه تربیتی، فعالیت شغلی و… منجر می شود. عباس کیوانلو کارشناس ارشد روان شناسی بالینی با بیان این مطلب به خراسان می گوید: وجود طرحواره در فرد زمانی به اثبات می رسد که دچار تعارض شده است. یعنی به لحاظ منطقی می داند که کار اشتباهی می کند اما به انجام آن کار ادامه می دهد.این تعارض که در بسیاری از موقعیت ها گریبانگیر همه ما می شود، درست در شرایطی است که طرحواره فعال شده است.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *