مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / مقياس نیازهای خانواده برای خانواده های ایرانی

مقياس نیازهای خانواده برای خانواده های ایرانی

هدف: ارزيابي نيازهاي خانواده براي خانواده هاي ايراني از ابعاد مختلف (نيازهاي رواني – عاطفي، نيازهاي مادي – اقتصادي، نيازهاي سلامت جسماني، نيازهاي تفريحي – سرگرمي، نيازهاي تربيتي – آموزشي)

تعداد سوال: 26
تعداد بعد (خرده مقياس): 5
شيوه نمره گذاري و تفسير: دارد
روايي و پايايي: دارد
منبع: دارد
نوع فايل: word 2007

همين الان دانلود كنيد

قيمت:‌ فقط 2900 تومان

خريد فايل

Desc (1)

مقياس نيازهاي خانواده براي خانواده هاي ايراني

تعریف نیازهای خانواده

امروزه در ارتباطات و تعلیم و تربیت و نیز روابط خانوادگی (رابطه میان پدر و مادر و والدین با فرزندان) شناخت ویژگیهای روانشناختی افراد بسیار مهم و مباحث مربوط به انگیزش و نیازها از اولویت خاصی برخوردار است. در میان روانشناسان، ماری (Henry Alexander) Murray Henry Alexander Murry نسبت به مفهوم کلی انگیزش و تأثیر شگرف آن در زندگی مادی و معنوی خانواده توجه خاصی مبذول داشته است. او مهمترین نیروهای محرک شخصیت آدمی را عبارت از نیازها با انگیزه های درونی، فشارها یا محرکهای خارجی، نیروهای عاطفی، ارزشها و عمل متقابل نیازها و فشارها می داند.

خلاصه تعریف ماری از نیاز عبارت است از: «نیاز، تصور آدمی از نیرویی است که در مغز جای دارد و اندیشه و عمل را چنان تنظیم می کند که وضعیت موجود نامطلوبی را به جهتی معین تغییر می دهد.»

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *