مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه ارزشیابی ويژگی های عمومی كتابهای كمك آموزشی حوزه ی مطالعات اجتماعی

پرسشنامه ارزشیابی ويژگی های عمومی كتابهای كمك آموزشی حوزه ی مطالعات اجتماعی

هدف: ارزشيابي و اندازه گیری اثربخشی ويژگي هاي عمومي كتابهاي كمك آموزشي حوزه ي مطالعات اجتماعي از ابعاد مختلف (بعد فیزیکی، بعد نوشتاری، بعد محركهاي بصري، بعد محتوايي، بعد روشي)

تعداد سوال: 26
تعداد بعد: 5
شیوه نمره گذاری و تفسیر نتایج: دارد
منبع: دارد
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 1900 تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه ي ارزشيابي ويژگي هاي عمومي كتابهاي كمك آموزشي حوزه ي مطالعات اجتماعي

سال‌های طولانی است که موضوع- انتشار، تبلیغات و فروش و استفاده- کتاب‌های کمک آموزشی رونق زیاد و بازار پرسودی دارد و بسیاری از بخش‌های خصوصی از همین طریق سرمایه‌های کلانی را جمع کرده‌اند. فروش این کتابها به حدی سودآور است که حتی قبل از انتشار و توزیع کتابهای درسی جدید التالیف، کتب کمک آموزشی آنها با تبلیغاتی وسیع و گسترده در سطح کشور توزیع می‌شوند.
وضعیت کتب کمک آموزشی در حال حاضر از جنبه‌های مختلف قابل بررسی و اهمیت می‌باشد که به طور خلاصه به شرح زیر به آنها اشاره می‌گردد.
واضح است که در حال حاضر کتاب‌های درسی یکی از ارکان اصلی در سیستم آموزشی ما محسوب می‌شود. آموزشی که توسط معلمین و دبیران در تمامی پایه‌ها و رشته‌ها انجام می‌شود با محوریت کتاب درسی است، معیار و ملاک سنجش تمامی امتحانات و آزمون‌ها اعم از آزمون‌های داخلی مدارس و‌ آزمون‌هایی که در سطح مناطق، استان‌ها و کشور و حتی برای ورود به دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، فقط کتاب‌های درسی هستند بنابراین، اهمیت و جایگاه ویژه کتاب‌های درسی در نظام آموزشی، موضوعی کاملا بدیهی و غیرقابل انکار است. همین اهمیت و حساسیت والدین و خانواده‌ها نسبت به مسایل تحصیلی فرزندانشان از یک طرف موجبات نگرانی و سردرگمی در تصمیم‌گیری صحیح در خصوص مسایل تحصیلی فرزندانشان را فراهم آورده و از طرف دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی از این فضا، موقعیت و نیاز والدین- خصوصا به دلیل نبود تشکیلات نظارتی نظام‌مند و هماهنگ- استفاده و مبادرت به تهیه، تالیف، انتشار و تبلیغ گسترده انواع محصولات مکتوب و سمعی بصری کمک آموزشی از طرق گوناگون خصوصا سازمان صدا و سیما می‌نمایند.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *