مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه (همدلی – بهر و تحلیل ) کودکان

پرسشنامه (همدلی – بهر و تحلیل ) کودکان

هدف: سنجش میزان همدلی در کودکان
تعداد سوال: ۱۱
شیوه نمره گذاری و تفسیر: دارد
روایی و پایایی: دارد
نوع فایل: word 2007
منبع: نقی زاده، شریف، (۱۳۹۱)، مقایسه میزان همدلی کودکان سالم و عقب افتاده ذهنی، مطالعه موردی: شهرستان سقز، پایان نامه کارشناسی، دانشگاه پیام نور، علوم تربیتی.
– B. Auyeung‚ S. Wheelwright‚ C. Allison‚ M. Atkinson‚ N. Samarawickrema‚ S. Baron-Cohen‚ (۲۰۰۹) The Children’s Empathy Quotient and Systemizing Quotient: Sex Differences in Typical Development and in Autism Spectrum Conditions. Journal of Autism and Developmental Disorders: 17 June 2009

همین الان دانلود کنید

قیمت: رایگان

دانلود رایگان

پرسشنامه (همدلی – بهر و تحلیل ) کودکان

تعریف همدلی

تمایل پاسخ دهی به حالت عاطفی دیگران را با حالت عاطفی مشابه همدلی گویند.
یعنی این که فرد بتواند مسائل دیگران را حتی زمانی که در آن شرایط قرار ندارد، درک کند و برای نظریات و احساسات آن ها ارزش و احترام قائل شود.

همدلی نوع خاصی از توجه داشتن به دیدگاه دیگری است. به این معنا که “فرد از طریق ادراک واکنش‌های عاطفی دیگران، واکنش‌هایی عاطفی از خود نشان می‌دهد که به آن همدلی می‌گویند.”

دانشمندان معتقدند، همدلی دو جزء شناختی و یک جزء عاطفی دارد. اجزای شناختی همدلی عبارتند از توانایی در شناسایی و نام‌گذاری حالات دیگران و توانایی در حدس زدن دیدگاه شخص دیگر و جزء عاطفی آن توانایی نشان دادن پاسخ عاطفی مناسب است.

به منظور برقراری روابط همدلانه، فرد باید بتواند خود را به جای دیگران بگذارد، امور را از دیدگاه آنان ببیند و از خود بپرسد که اگر من به جای او و در شرایط او بودم چه احساسی داشتم؟

شرط لازم برای انجام چنین کاری خودآگاهی است. وقتی شما ویژگی‌ها، موفقیت‌ها و شکست‌های خود را شناختید، آنها را پذیرفتید و به خود به عنوان یک “انسان ارزشمند” احترام گذاشتید، آنگاه می‌توانید دیگران را با همان وضعیتی که هستند با تمام ضعف‌ها و توانمندی‌هایشان بپذیرید و به آنها احترام گذارید.

از دیگر شرایط لازم برای ایجاد همدلی بین افراد، اعتماد متقابل است. به‌عبارت دیگر همدلی هنگامی بوجود می‌آید که طرفین درگیر در ارتباط، نسبت به همدیگر یکدلی، آسایش و امنیت خاطر داشته باشند. و این اعتماد حاصل نمی‌شود مگر با شناخت تفاوت‌های فردی و احترام گذاردن به آن.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *