مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه نياز های ERG

پرسشنامه نياز های ERG

هدف: بررسی اين که کدام يک از نياز های افراد برای آن ها دارای اهميت بيشتر است (نياز های رشد، نياز های وابستگی، نياز های فيزيولوژيکی)
تعداد سوال: 12
تعداد بعد: 3
شیوه نمره گذاری و تفسیر: دارد
روایی و پایایی: دارد
منبع: دارد (استاندارد)
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 1900 تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه نياز های ERG 

تئوری های سطوح نیازهای سه گانه ( E.R.G)

کلایتون آلدرفر بسط و گسترش تئوری نیازهای مازلو را در سه نیاز : زیستی ، ارتباطات و رشد مد نظر داشته است . بر عکس مازلو وی اسن سه دسته را در یک پیوستار می بیند نه در یک سلسله مراتب مشخص ، این سه دسته نیاز به شرح زیر است :

1- نیاز زیستی ( Existence)

این نیاز در پائین ترین سطح از نیازهای امنیت و فیزیولوژیکی قرار گرفته است . ما احساس امنیت و راحتی می کنیم زمانیکه احساس کنیم که نیازهای زیستی مان برآورده شده است .

2- نیازهای ارتباطی (Relatedness )

پس از نیازهای امنیت و فیزیولوژیکی به دنبال نیازهای اجتماعی هستیم . ما علاقه مند به ایجاد ارتباط با دیگران هستیم . ما در میان جامعه ای زندگی می کنیم که دارای هوش و حواس هستند این موضوع همان خاصیت عشق ، تعلق و احترام را با هم در بر می گیرد .

3- نیاز رشد (Growth )

در بالاترین سطح به دنبال رشد هستیم می خواهیم نسبت به خودمان و محیط خلاق باشیم و به طور موفق آمیزی رشد کنیم ، ما به دنبال موفقیت و تعلق سازمانی هستیم و این موضوع همان خود شکوفائی است .

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *