مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / دسته‌بندی نشده / پرسشنامه حیطه های یادگیری وارک – VARK

پرسشنامه حیطه های یادگیری وارک – VARK

هدف: ارزیابی سبک های یادگیری مختلف انتخابی توسط افراد (چهار حيطه يادگيري: ديداري،  شنيداري، خواندني و نوشتني،  مهارتي)

تعداد سوال: 16
شیوه نمره گذاری و تفسیر: دارد
روایی و پایایی: دارد
منبع: امینی، نرجس، زماني، بي بي عشرت، عابديني، ياسمين، (1389)، سبك هاي يادگيري دانشجويان پزشكي،  141 تا 147 :(2)10 ؛ مجله ايراني آموزش در علوم پزشكي، تابستان 1389.

– Fleming N. VARK: A Guide to Learning Styles. 2010 [Cited 2012 Apr 08]. Available from:www.varklearn. com/english/index.asp

همین الان دانلود کنید

قیمت:‌ فقط 1900 تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه حيطه های يادگيري وارک – VARK

تعریف یادگیری

یادگیری عبارتست از تغییر نسبتاً پایدار در احساس، تفکر و رفتار فرد که بر اساس تجربه ایجاد شده باشد. رفتارگرایانی از قبیل جان واتسون و اسکینر سرشت انسان را انعطاف‌پذیر می‌دانستند، و معتقد بودند که در رشد، یادگیری نقش اصلی را ایفا می‌کند، چنانکه آموزش اولیه می‌تواند صرف‌نظر از آن‌چه کودک از استعدادها، تمایلات، علاقه‌ها، توانایی‌ها، نژاد و اجداد به ارث برده، او را به هر نوع بزرگ‌سالی تبدیل کند.

روان‌شناسی چون هانس معتقد بودند که آن‌چه که به نظر می‌رسد تابع برنامه زیستی فطری است، می‌تواند تحت تأثیر رویدادهای محیطی قرار گیرد. مک‌گرا، دنیس، گزل و تامپسون معتقد بودند که یادگیری و تجربه در تفاوت‌های رشدی نقشی ندارند؛ با این حال پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهند که تمرین یا تحریک بیش‌تر می‌تواند تا اندازه‌ای رفتارهای حرکتی را تسریع کند.

هر یادگیری منجر به عملکرد نمی‌شود چون افراد بسیاری از چیزها را می‌آموزند ولی امکان به کارگرفتن این آموخته‌ها برایشان پیش نمی‌آید.

درباره ترم آخر

2 نظرات

 1. سید صدرا نجبائی

  پرسشنامه خریداری شده دانلود نشد

  • جناب آقای نجبائی با سلام
   با تشکر از اعتماد و حسن انتخاب شما
   اشکال پیش آمده احتمالا از قطعی آنی سرور بانک بوده و به همین دلیل پوزش می طلبیم. پرسشنامه به ایمیل شما ارسال گردید. لطفا دانلود فرموده و مجددا اطلاع رسانی فرمائید تا موجب آسودگی خاطرمان گردد.
   در صورت هر گونه مشکل در فایل های دانلود شده خود و یا نارضایتی از آن، با این ایمیل تماس برقرار نموده تا در اسرع وقت رسیدگی گردد.
   توفیق روزافزون شما را آرزومندیم.
   سایت جامع ترم آخر
   www

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *