مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه رغبت (میشل گوکلن)

پرسشنامه رغبت (میشل گوکلن)

هدف: ارزیابی نوع رغبت (نوع علایق شخصی)
تعداد سوال:‌ 20
شیوه نمره گذاری و تفسیر: دارد
ماخذ : گنجی، حمزه. ارزشیابی شخصیت. نشر ساوالان. 1380

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 1400 تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه رغبت (میشل گوکلن)

تعریف و مفهوم رغبت یا علاقه

بنا به نوشته کلاپارد روانشناس سوئیسی علاقه یا رغبت یک عامل بنیادی است که به فرد اجازه می دهد تا استعدادهای خود را به طور واقعی شکوفا کند. فلاسفه بزرگ از جمله ژان ژاک روسو و مربیان بزرگ تعلیم و تربیت مثل مونته سوری و دکرولی اولین کسانی بوده اند که به اهمیت علاقه اشاره کرده اند. به نظر آنها علاقه از راه تعلیم و تربیت و یادگیریهای تحصیلی به وجود می آید.

رغبت همان ترجیح و دوست داشتن های انسان در لحظه معینی از زمان می باشد. به این معنی که رغبت ها از یک زمان به زمان دیگر تغییر می کنند.بر اساس نظریه کل نگر شخصیت، علایق و استعدادها از خصایص شخصیت به شمار می روند. بر خلاف استعدادها که اغلب روانشناسان آنها را عمدتا ذاتی می دانند، علایق را به عنوان خصایص اکتسابی که بر اثر تجربه به وجود می آیند تلقی می کنند. رغبت ها بر اثر تجارب اتفاقی به وجود نمی آیند بلکه بازتاب و بیانگر نیازهای عمیق و صفات شخصیتی افراد است. چنین ویژگی هایی در روابط فردی، سازگاری شغلی و سایر حوزه های مهم زندگی اثر می گذارند.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *