مرجع دانلود پرسشنامه و ابزار استاندارد در تمامی رشته ها,طراحی پرسشنامه

ترم آخر

آزمون,طراحی پرسشنامه,روانشناسی,مدیریت,پرسشنامه استاندارد,پرسشنامه رایگان,مشاوره آماری ,سایت پرسشنامه,نرم افزار رایگان روانشناسی,سفارش

خانه / فروشگاه / پرسشنامه / پرسشنامه رضایت از دوره های آموزش الکترونیک

پرسشنامه رضایت از دوره های آموزش الکترونیک

هدف: ارزیابی میزان رضایت دانشجویان از دوره های آموزش الکترونیک (نوع فنآوری مورد استفاده و خدمات پشتیبانی، محتوای دوره های الکترونیکی، مدرس در دوره های الکترونیکی، کیفیت و شیوه های یادگیری در دوره های الکترونیکی)

تعداد سوال: ۴۹

تعداد بعد: ۴

شیوه نمره گذاری: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: Word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط ۴۵۰۰ تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه رضایت از دوره های آموزش الکترونیک

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

۱- پرسشنامه یوزرلن (پرسشنامه بررسی قابلیت استفاده سیستم های آموزش الکترونیکی اوزتکین و همکاران (۲۰۱۰))

۲- پرسشنامه سنجش محیط آموزشی آکادمیک

۳- پرسشنامه بررسی کیفیت خدمات مراکز آموزش عالی با استفاده از مدل سروکوال

۴- پرسشنامه بررسی تهدیدها و فرصت های یادگیری الکترونیکی خوشرنگ و همکاران (۱۳۹۳)

۵- پرسشنامه عوامل مؤثر بر سرقت علمی دانشجویان

۶- پرسشنامه عوامل موثردر پیاده سازی موفق آموزش الکترونیکی از دید اعضای هیئت علمی

۷- پرسشنامه نگرش اعضای هیئت علمی به آموزش الکترونیکی

۸- پرسشنامه ارزیابی آمادگی الکترونیکی سازمان ها در پذیرش سیستم های اطلاعاتی

۹- پرسشنامه عوامل موثر بر اثربخشی یادگیری الکترونیکی

۱۰- پرسشنامه عوامل موثر بر کیفیت یادگیری الکترونیکی

۱۱- پرسشنامه عوامل مؤثر بر گرایش دانشجویان مجازی به یادگیری الکترونیکی

۱۲- پرسشنامه عوامل مؤثر بر اثربخشی آموزشهای الکترونیکی

۱۳- پرسشنامه ارزیابی کارآمدی دوره های یادگیری الکترونیکی

ترم آخر: مرجع دانلود پرسشنامه 

تعریف آموزش الکترونیکی

روشهای نوین آموزش مبتنی بر فناوری با عناوین متفاوتی مانند روشهای جایگزین ، رسانه های نوین و چندرسانه ای ، رسانه دانش ، بهترین راه حل آموزشی و غیره خوانده شده است ، اما به نظر می رسد بهترین عبارت که تعریف جامع و (e-Learning ) کاملی از تمام نامهای مذکور باشد ، همان آموزش الکترونیکی است.
هر چند آموزش الکترونیکی از فناوری شبکه گسترده جهانی (World Wide Web ) بهره می گیرد ، ولی به هیچ وجه به آن محدود نمی شود. در عرصه آموزش الکترونیکی ، علاوه بر آموزش بر مبنای وب ،آموزش غیرحضوری ،آموزش از راه دور ، تعلیم و تربیت از راه دور ، بازآموزی ،خودآموزی وآموزش بر مبنای رایانه ((Computer Based Training (CBT ) نیزمی توانند مطرح شوند. در این فصل به تعاریف مختلف ، ضرورتها ، مزایا و محدودیتهای آموزش الکترونیکی می پردازیم و اشکال متفاوت آن را بررسی می کنیم.

تعریف آموزش الکترونیکی
آموزش الکترونیکی مجموعه وسیعی از نرم افزارهای کاربردی و روشهای آموزشی شامل آموزش مبتنی بر رایانه ، آموزش مبتنی بر وب ، کلاسهای درس مجازی وغیره است.
آموزش الکترونیکی به کمک رایانه هاازطریق رسانه های الکترونیکی ،اینترنت ،وب ،شبکه های سازمان یافته مثل اکسترانت و اینترانت وپخش ماهواره ای ، دیسک و نوارهای صوتی و DVD و CD-ROM سخت ، بسترهای چندرسانه ای مانند تصویری ارائه می شود. در واقع ، آموزش الکترونیکی آموزش از راه دور بر مبنای فناوری است. به عبارت دیگر ، محتوای دوره آموزشی با استفاده از انتقال صدا ، تصویرومتن ارائه می شودکه با بهرهگیری ازارتباط دوسویه بین افراد فراگیر و استاد یا بین فراگیران ، کیفیت ارائه دوره آموزشی به بالاترین سطح خودمی رسد.
استفاده از تجهیزات و امکانات پیشرفته تر ، امکان ارائه اطلاعات و دانش را با کیفیت بهتر و بالاترفراهم می سازد.مثلاً در کسب اطلاعات ازطریق وب ،هرچه پهنای باند ارسال داده ها بیشتر شود ، اطلاعات بیشتری دریافت می شود.
این شیوه آموزشی را آموزش Online (برخط) نیز می نامند که اساس آن ارسال متنها ، تصاویر ، گفتار آموزشی ، تمرینها ، امتحانها و نگهداری نتایج دوره آموزشی شامل نمرات و مطالب مهم آن است. برای تکمیل این نوع آموزش ، می توان از تصاویر متحرک ، شبیه سازی ، امکانات صوتی تصویری و غیره استفاده کرد.
آموزش الکترونیکی به صورت دوره های همزمان (Synchron ) یا غیرهمزمان (Asynchron ) ارائه می کنند و به طور همزمان Log in می شود. درآموزش همزمان همه کاربران به طور مستقیم با یکدیگر در ارتباط اند. در حالی که درآموزش ناهمزمان ، ارتباط باتأخیر برقرار می شود مانند ارتباط با پست الکترونیکی.
حرف e در واژه آموزش الکترونیکی e-Learningاز دیدگاه کاربران چنین تعبیر می شود.

اکتشاف : exploration
برای فراگیران وب این شیوه آموزشی وسیله اکتشافی برای دستیابی به اقیانوسی از اطلاعات و منابع است.

تجربه : experience
وب می تواند تجربیات آموزشیِ همه جانبه و فراگیری را از آموزش همزمان ، سلسله مباحث متوالی و خودآموزها ، در اختیار فراگیران قرار دهد.

سرگرمی ومشغولیت: engagement
وب بافراهم ساختن رویکردهای خلاق آموزشی برای کاربران ، و ایجاد حس مشارکت و همکاری ، فراگیران را مشتاق و علاقه مند می سازد.

سهولت استفاده: ease of use
استفاده از وب نه تنها برای فراگیرانی که با قابلیتهای آن آشنا هستند ، بلکه برای فراهم آورندگان مطالب اینترنتی نیز ساده ، سهل و آسان است ، زیرا آنها می توانند به راحتی مطالب را در کلیه ساختارهای فنی همانند یونیکس و ویندوز… در اختیار کاربران قرار دهند.

اعطای قدرت انتخاب : empowerment
وب به کمک مجموعه ای از ابزارها ، فراگیران را قادر می سازد که بهترین روش یادگیری را از دیدگاه خود برگزینند.

می توان برای آموزش الکترونیکی تعاریف زیر را در نظر گرفت:
الف. آموزش الکترونیکی آموزش مبتنی بر فناوری است.
ب. آموزش الکترونیکی نقطه عطف و همگرایی آموزش و اینترنت است.
پ. آموزش الکترونیکی استفاده و بهرهگیری از فناوری شبکه برای طراحی ،ارائه ، انتخاب ، مدیریت و توسعه آموزش است.
ت. آموزش الکترونیکی به مفهوم آموزش راه اندازی شده با اینترنت است که می تواندمواردی نظیر ارائه مطالب درسی در قالبهای چندگانه ،مدیریت آموزشی و شبکه ای مرکب از فراگیران ، کارشناسان و تهیهکنندگان مطالب را دربرگیرد.

درباره ترم آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *